Aktualności

Do zobaczenia na Hubertusie!

Oliwia Janik|29.03.2018

Obecność Stowarzyszenia Miłośników Żubrów na Targach Hubertus Expo stała się już tradycją. W tym roku również wesprzemy stoisko Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Podczas targów będziemy opowiadać o najnowszym żubrowym projekcie „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” oraz innych działaniach, które podejmujemy.

Poza solidną dawką żubrowej wiedzy będzie można po sąsiedzku zapoznać się z działaniami Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego WNoZ SGGW oraz Koła Naukowego Aves. Obmyślamy atrakcje dla dużych i małych!

Serdecznie zapraszamy – do zobaczenia od 6 do 8 kwietnia na Targach Hubertus Expo 2018 w Warszawie!

Grafika: facebook.com/XV Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji Hubertus EXPO 2018

Oliwia Janik|16.10.2018

W Nadleśnictwie Lidzbark powstanie zagroda żubrów – pierwsze warsztaty za nami!

11 października 2018 w Ośrodku Hodowli Zwierzyny w Konopatach w ramach projektu “Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” odbyły się warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, zainteresowanych planami budowy zagrody dla zwierząt w tym rejonie. Część prelekcyjną rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów omawiając sytuację żubra w Polsce i Europie. Przybliżyła pokrótce biologię i historię żubra... Czytaj dalej
Oliwia Janik|25.09.2018

Warsztaty o żubrach w Nadleśnictwie Lidzbark

Serdecznie zapraszamy na warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark, które odbędą się 11 października w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Konopaty w Lubowidzu. Warsztaty będą świetną okazją do wysłuchania referatów Profesor Wandy Olech o biologii i historii żubra oraz wyborze Nadleśnictwa Lidzbark na miejsce budowy nowej zagrody pokazowej żubrów. Przedstawiciele Nadleśnictwa Lidzbark przedstawią planowany harmonogram... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności