Aktualności

Stowarzyszenie na piknikach edukacyjnych

Oliwia Janik|26.06.2017

Pod względem działań edukacyjno-promocyjnych maj i czerwiec były pracowitymi miesiącami dla Stowarzyszenia.

Na zaproszenie rodziców jednego z uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Bł. M. Marceliny Darowskiej, Stowarzyszenie wzięło udział w Pikniku Kabackim organizowanym właśnie przez tę szkołę. Piknik odbył się 27.05 na terenie szkoły. Hasłem przewodnim stoiska klasy było „Cuda świata w Polsce”, a głównym motywem Białowieża i oczywiście żubry. Podczas imprezy dzieci mogły zapoznać się z historią i biologią żubra. Promowane były także materiały edukacyjne wydane w ramach projektu „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kolorowanki-maski na twarz, przedstawiające różne gatunki krajowej fauny.

IMG_20170527_110553554

31.05 wzięliśmy udział w dwóch wydarzeniach. Pani Marlena Wojciechowska poprowadziła zajęcia edukacyjne pn. „Tropem żubra” dla 44 uczniów Szkoły Podstawowej z Poznania. Jednocześnie, w Sułkowicach, odbył się dzień otwarty Zakładu Kynologii Policyjnej, podczas którego SMŻ dzieliło stoisko wraz z Kołem Naukowym AVES SGGW. Stoisko odwiedziło blisko 1000 dzieci.

Z kolei 24.06 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich w Warszawie odbył się piknik „Z rodziną wśród zwierząt”. Tak jak w przypadku poprzednich wydarzeń, na stoisku SMŻ można było uzyskać wiele informacji dotyczących żubra, a dla dzieci przygotowano stolik z tematycznymi kolorowankami.

IMG_20170527_110544849

IMG_20170527_114921622

Oliwia Janik|16.10.2018

W Nadleśnictwie Lidzbark powstanie zagroda żubrów – pierwsze warsztaty za nami!

11 października 2018 w Ośrodku Hodowli Zwierzyny w Konopatach w ramach projektu “Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” odbyły się warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, zainteresowanych planami budowy zagrody dla zwierząt w tym rejonie. Część prelekcyjną rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów omawiając sytuację żubra w Polsce i Europie. Przybliżyła pokrótce biologię i historię żubra... Czytaj dalej
Oliwia Janik|25.09.2018

Warsztaty o żubrach w Nadleśnictwie Lidzbark

Serdecznie zapraszamy na warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark, które odbędą się 11 października w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Konopaty w Lubowidzu. Warsztaty będą świetną okazją do wysłuchania referatów Profesor Wandy Olech o biologii i historii żubra oraz wyborze Nadleśnictwa Lidzbark na miejsce budowy nowej zagrody pokazowej żubrów. Przedstawiciele Nadleśnictwa Lidzbark przedstawią planowany harmonogram... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności