Aktualności

Z Gołuchowa na Bornholm

Oliwia Janik|11.05.2017

IMAG1060G.Born. 2Z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie pojechał do Danii, na Bornholm, młody byk o imieniu Polistek. Urodził się w tutejszej zagrodzie pokazowej w 2013 roku, a jego rodzicami są Polna II i Pogaj. Transport odbył się bez problemów.

Żubr trafił do pięknego nowoczesnego ośrodka edukacyjno-przyrodniczego Natur Bornholm. Na wyspie od 2012 roku żyje już stado, którego hodowla rozpoczęła się od grupki żubrów sprowadzonych właśnie z naszego kraju. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów.

Jak bardzo zwierzęta te są lubiane – i ważne dla Duńczyków – świadczy fakt, że o tym wydarzeniu napisano także na stronie Ambasady Danii w Polsce.

Zdjęcia: Stanisław Czołnik

Oliwia Janik|23.11.2018

Klip z warsztatów w Lasach Janowskich

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z jesiennych warsztatów Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. 19 października 2018 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie” odbyły się warsztaty na temat czynnej ochrony żubra w Nadleśnictwie Janów Lubelski. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, zainteresowanych planami wsiedlenia niewielkiego stada żubrów w tamtejsze okolice. <p style=”text-align: center;”>https://www.youtube.com/watch?v=M6xU7gX6AEc&feature=youtu.be</p>... Czytaj dalej
Oliwia Janik|15.11.2018

17 żubrów dla Finca dla Serreta

Kolejny transport żubrów do Hiszpanii dotarł do celu! Połowa, Polmona, Pokerka, Polimpia, Pogienka, Poangela, Pomarka i Pomirek – 7 samic i 1 samiec, które wyruszyły na początku tygodnia z Białowieskiego Parku Narodowego przyjechały wczoraj wieczorem. Dziś wszystkie osobniki opuściły skrzynie transportowe, by zapoznać się z terenem zagrody aklimatyzacyjnej w posiadłości agroturystycznej Finca La Serreta. Wkrótce... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności