Aktualności

Zgłoszenia na XVI konferencję żubrową tylko do 30 kwietnia

Oliwia Janik|23.04.2018

Przypominamy, że na zgłoszenie na XVI międzynarodową konferencję naukową „Żubry w dolinie Sanu” pozostał już tylko tydzień.

Z pierwszym komunikatem dotyczącym corocznej konferencji na temat żubra można się zapoznać w zakładce „Konferencje” wybierając „Muczne 2018” lub tutaj.

W tym roku spotykamy się w malowniczym Mucznem, w Bieszczadach. Będzie to już szesnaste spotkanie ekspertów i pasjonatów, zajmujących się tematyką żubrową.
Część wykładowa zaplanowana jest na salę konferencyjną Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Analogicznie do lat poprzednich po części teoretycznej konferencji oraz wymianie wzajemnych doświadczeń i spostrzeżeń, przewidziana jest część praktyczna – odwiedziny w zagrodzie żubrów. Zagroda pokazowa znajduje się nieopodal Centrum Promocji Leśnictwa.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapisów. Z uwagi na kwestie organizacyjne bardzo prosimy o przestrzeganie terminów przysyłania zgłoszeń, prac i streszczeń. Dla ułatwienia, podajemy je poniżej.

Termin przysłania zgłoszeń 30 kwietnia 2018 r.
Termin przysłania pełnych prac do publikacji 10 maja 2018 r. (nieprzekraczalny!)
Termin przysłania streszczeń (w dwóch językach) 1 lipca 2018 r.

Do zobaczenia w Bieszczadach!

Fot. Mieczysław Hławiczka

Oliwia Janik|15.11.2018

17 żubrów dla Finca dla Serreta

Kolejny transport żubrów do Hiszpanii dotarł do celu! Połowa, Polmona, Pokerka, Polimpia, Pogienka, Poangela, Pomarka i Pomirek – 7 samic i 1 samiec, które wyruszyły na początku tygodnia z Białowieskiego Parku Narodowego przyjechały wczoraj wieczorem. Dziś wszystkie osobniki opuściły skrzynie transportowe, by zapoznać się z terenem zagrody aklimatyzacyjnej w posiadłości agroturystycznej Finca La Serreta. Wkrótce... Czytaj dalej
Oliwia Janik|29.10.2018

Warsztaty o czynnej ochronie żubrów w Nadleśnictwie Janów Lubelski

19 października 2018 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie” w ramach projektu “Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” odbyły się warsztaty na temat czynnej ochrony żubra w Nadleśnictwie Janów Lubelski. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, zainteresowanych planami wsiedlenia niewielkiego stada żubrów w tamtejsze okolice. Część prelekcyjną rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów Wanda Olech omawiając sytuację żubra w Polsce i Europie. Przybliżyła... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności