Aktualności

„Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej”

Oliwia Janik|09.04.2017

BTaki tytuł nosi wystawa w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie ukazująca piękno, majestat i tajemniczość żubrów, ukazanych w niezwykłym oświetleniu – o wschodzie i zachodzie słońca. Autorem zdjęć, wybranych spośród wielu tysięcy, jest Michał Kość – fotograf uwieczniający od lat uroki Podlasia.

Podczas wernisażu, który rozpoczął się w sali pełnej m.in. skamieniałości, minerałów i pozostałości po dawno wymarłych zwierzętach, o wystawie, Muzeum Ziemi i przyrodzie Podlasia mówili ustępujący i obecny dyrektor tej placówki oraz marszałek województwa podlaskiego. O swojej fascynacji żubrami opowiedział Michał Kość, a niebanalną historię obecności tych wspaniałych olbrzymów w Puszczy Knyszyńskiej przybliżyła prof. Wanda Olech – prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, które jest jednym z patronów wystawy.

28 wielkoformatowych fotografii będzie można oglądać do końca kwietnia. Więcej o ich autorze napisaliśmy na naszej stronie w tekście z dn. 27 marca.

Zdjęcia: Elżbieta Strucka

Oliwia Janik|16.10.2018

W Nadleśnictwie Lidzbark powstanie zagroda żubrów – pierwsze warsztaty za nami!

11 października 2018 w Ośrodku Hodowli Zwierzyny w Konopatach w ramach projektu “Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” odbyły się warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, zainteresowanych planami budowy zagrody dla zwierząt w tym rejonie. Część prelekcyjną rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów omawiając sytuację żubra w Polsce i Europie. Przybliżyła pokrótce biologię i historię żubra... Czytaj dalej
Oliwia Janik|25.09.2018

Warsztaty o żubrach w Nadleśnictwie Lidzbark

Serdecznie zapraszamy na warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark, które odbędą się 11 października w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Konopaty w Lubowidzu. Warsztaty będą świetną okazją do wysłuchania referatów Profesor Wandy Olech o biologii i historii żubra oraz wyborze Nadleśnictwa Lidzbark na miejsce budowy nowej zagrody pokazowej żubrów. Przedstawiciele Nadleśnictwa Lidzbark przedstawią planowany harmonogram... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności