Aktualności

Zapraszamy na XI Dzień Żubra w Lutowiskach

Oliwia Janik|08.08.2017

Dzien_Zubra_2017Dzien_Zubra_2017[huge_it_gallery id=”1″]Serdecznie zapraszamy na XI Dzień Żubra w Bieszczadach, który odbędzie się 12 sierpnia na Placu Festynowym i w Chacie pod Florianem w Lutowiskach.

Podczas imprezy będzie można wziąć udział w zawodach strzeleckich, drwali oraz szachowych; wysłuchać prelekcji Wojciecha Bieleckiego na temat gruźlicy u żubrów w Bieszczadach, a także spróbować swoich sił w III Żubrzym Dyktandzie . W trakcie wydarzenia będzie również możliwość zapoznania się z albumem Tadeusza Budzińskiego „Podkarpacie lasem rośnie”.
Festyn umilą koncerty zespołów „Wołosatki” , „MEDIUM” i „A Gdzie To Dawniej Stroiło”; kapeli „Kamraty” oraz sygnalistów „Echo Karpat”.
Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje o tematyce leśnej takie jak degustacja dziczyzny, wystawa siekier, leśna ścieżka sensoryczna, gry, konkursy, zabawy, wystawa broni palnej czy ekspozycje sprzętu do pracy w lesie i ogrodzie oraz wykorzystania surowca drzewnego. W trakcie tegorocznego Dnia Żubra zaopatrzyć się będzie można w prawdziwy miód bieszczadzki, rzemiosło artystyczne, produkty lokalne i regionalną żywność. Dla dzieci przewidziany będzie kącik plastyczny, tyrolka oraz park zabaw.
Podobnie jak w zeszłych latach, osobom szczególnie zasłużonym dla ochrony żubra i całej bieszczadzkiej przyrody wręczone zostaną statuetki „Bieszczadzki Żubr 2017”.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia Miłośników Żubrów – szykujemy żubrowe atrakcje dla dużych i małych.

Do zobaczenia w Lutowiskach już w najbliższą sobotę!

Dzien_Zubra_2017

Oliwia Janik|16.10.2018

W Nadleśnictwie Lidzbark powstanie zagroda żubrów – pierwsze warsztaty za nami!

11 października 2018 w Ośrodku Hodowli Zwierzyny w Konopatach w ramach projektu “Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” odbyły się warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, zainteresowanych planami budowy zagrody dla zwierząt w tym rejonie. Część prelekcyjną rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów omawiając sytuację żubra w Polsce i Europie. Przybliżyła pokrótce biologię i historię żubra... Czytaj dalej
Oliwia Janik|25.09.2018

Warsztaty o żubrach w Nadleśnictwie Lidzbark

Serdecznie zapraszamy na warsztaty na temat hodowli żubra w Nadleśnictwie Lidzbark, które odbędą się 11 października w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Konopaty w Lubowidzu. Warsztaty będą świetną okazją do wysłuchania referatów Profesor Wandy Olech o biologii i historii żubra oraz wyborze Nadleśnictwa Lidzbark na miejsce budowy nowej zagrody pokazowej żubrów. Przedstawiciele Nadleśnictwa Lidzbark przedstawią planowany harmonogram... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności