Aktualności

Zapraszamy na XII Dzień Żubra w Lutowiskach

Oliwia Janik|07.08.2018

Miło nam poinformować, że jak co roku, w Lutowiskach odbędzie się Dzień Żubra. 11 sierpnia, na dwunastym już spotkaniu z tego cyklu, nie zabraknie stoiska Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

W programie m.in. wystawa psów myśliwskich i owczarków niemieckich, konkurs wiedzy o bieszczadzkich lasach, ciekawe prelekcje, promocja książki, żubrze dyktando, zawody drwali i koncerty. Wydarzeniom głównym będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje, gry i konkursy oraz wystawy. Na stoiskach promocyjnych będzie możliwość spotkania się z leśnikami i osobami, specjalizującymi się w tematyce żubrów.

Szczególnie gorąco zachęcamy do wysłuchania prelekcji Członka Zarządu SMŻ – prof. dr hab. Kajetana Perzanowskiego pt. „Żubry z krainy połonin”. Podczas XII Dnia Żubra odbędzie się także promocja książki pod tym samym tytułem autorstwa prof. Perzanowskiego oraz dr Edwarda Marszałka, którego prelekcji „Pulpit – historia żubra wędrownika” również będzie można wysłuchać 11 sierpnia.

Na stoisku SMŻ czekać będą zupełnie nowe atrakcje dla dzieci i młodzieży, znajdzie się też coś dla dorosłych – zapraszamy!

Do zobaczenia 11 sierpnia o godzinie 9:30 na placu festynowym i w Chacie pod Florianem w Lutowiskach!

Fot. Janusz Sochacki

Oliwia Janik|23.11.2018

Klip z warsztatów w Lasach Janowskich

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z jesiennych warsztatów Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. 19 października 2018 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie” odbyły się warsztaty na temat czynnej ochrony żubra w Nadleśnictwie Janów Lubelski. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, zainteresowanych planami wsiedlenia niewielkiego stada żubrów w tamtejsze okolice. <p style=”text-align: center;”>https://www.youtube.com/watch?v=M6xU7gX6AEc&feature=youtu.be</p>... Czytaj dalej
Oliwia Janik|15.11.2018

17 żubrów dla Finca dla Serreta

Kolejny transport żubrów do Hiszpanii dotarł do celu! Połowa, Polmona, Pokerka, Polimpia, Pogienka, Poangela, Pomarka i Pomirek – 7 samic i 1 samiec, które wyruszyły na początku tygodnia z Białowieskiego Parku Narodowego przyjechały wczoraj wieczorem. Dziś wszystkie osobniki opuściły skrzynie transportowe, by zapoznać się z terenem zagrody aklimatyzacyjnej w posiadłości agroturystycznej Finca La Serreta. Wkrótce... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności