Jarosław Stolarczyk

„Co czwarty żubr jest Polakiem“ pisze Gazeta Pomorska

Lidia Sternik-Stempkowska|04.02.2020

31 stycznia br. w Gazecie Pomorskiej ukazał się wywiad z prof. Wandą Olech. Artykuł nosi tytuł „Co czwarty żubr jest „Polakiem“.

Artykuł porusza głośne w ostatnim czasie  zagadnienie eliminacji żubrów jako narzędzia rozsądnego zarządzania gatunkiem objętym ochroną.

Prof. Olech udziala metytorycznych odpowiedzi na pytania o powody eliminacji żubrów, problemy zdrowotne tych ssaków a także historyczne aspekty ich ochrony.

Z artykułu dowiedzieć się także można po co w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prowadzony jest Bank Genów Żubra i dlaczego metapopulacje są przyszłością ochrony tego gatunku.

Cały artykuł przeczytać można tutaj

 

Lidia Sternik-Stempkowska|02.07.2020

Zmiana terminu konferencji „Żubr w Puszczy Augustowskiej”

Uprzejmie informujemy, że tegoroczna konferencja „Żubr w Puszczy Augustowskiej” została przesunięta na 9-10 września 2021 roku. Aktualna sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do podjęcia decyzji o przesunięciu tegorocznej konferencji  „Żubry w Puszczy Augustowskiej”  na rok następny. W dalszym ciągu zachęcamy Państwa do przesyłania prac lub referatów, które zostaną opublikowane w trzynastym numerze „European Bison Conservation Newsletter 2020”. Publikowane prace – wyłącznie... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|03.06.2020

Niecodzienne znalezisko w Nadleśnictwie Hajnówka

Nadleśnictwo Hajnówka podobnie jak inne nadleśnictwa zaangażowane w projekt „Kompleksowa ochrona żubra w Polsce” prowadziło zimowe dokarmianie żubrów. Zwierzęta chętnie korzystały z wyłożonej karmy. Wraz z nadejściem wiosny i zakończeniem wykładania karmy przyszedł czas na uprzątnięcie miejsc dokarmiania i ich przygotowania do kolejnego sezonu. Niecodziennego znaleziska dokonał w lutym leśniczy Leśnictwa Czerlonka. Znalazł w pobliżu... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności