Jarosław Stolarczyk

„Co czwarty żubr jest Polakiem“ pisze Gazeta Pomorska

Lidia Sternik-Stempkowska|04.02.2020

31 stycznia br. w Gazecie Pomorskiej ukazał się wywiad z prof. Wandą Olech. Artykuł nosi tytuł „Co czwarty żubr jest „Polakiem“.

Artykuł porusza głośne w ostatnim czasie  zagadnienie eliminacji żubrów jako narzędzia rozsądnego zarządzania gatunkiem objętym ochroną.

Prof. Olech udziala metytorycznych odpowiedzi na pytania o powody eliminacji żubrów, problemy zdrowotne tych ssaków a także historyczne aspekty ich ochrony.

Z artykułu dowiedzieć się także można po co w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prowadzony jest Bank Genów Żubra i dlaczego metapopulacje są przyszłością ochrony tego gatunku.

Cały artykuł przeczytać można tutaj

 

Lidia Sternik-Stempkowska|29.04.2021

Żubr w środowisku – wykład otwarty o wpływie żubra na ekosystem

Serdecznie zapraszamy na IX webinar z cyklu „Poznaj żubra”, który odbędzie się 29 kwietnia br. o godzinie 18.00, tradycyjnie już na platformie MS Teams. Wykład pt.: „Żubr w środowisku” będzie poświęcony wpływowi gatunku na ekosystem a wygłosi go dr Daniel Klich  z Katedry Genetyki i Ochrony Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Spotkanie jest... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|19.04.2021

XVIII Konferencja „Żubry w Puszczy Augustowskiej ” 9-10 września 2021

Z przyjemnością informujemy, że otworzyliśmy zapisy na XVIII Międzynarodową Konferencję „Żubry w Puszczy Augustowskiej”, która odbędzie się w dniach 9-10 września 2021 r. w Augustowie. Zdajemy sobie sprawę z niepewnej sytuacji epidemiologicznej dlatego konferencja odbędzie się w formie hybrydowej lub całkowicie zdalnej, w zależności od sytuacji. Wersja hybrydowa przewiduje udział stacjonarny chętnych uczestników z równoległą... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności