CO KUPOWAĆ, ABY CHRONIĆ BIORÓŻNORODNOŚĆ?

Lidia Sternik-Stempkowska|16.02.2024

Projekt „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku proekologicznych postaw konsumenckich” ma na celu edukację na temat wpływu naszych codziennych wyborów na różnorodność biologiczną oraz promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. Realizowany jest dzięki dofinasowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  • Projekt zakłada opracowanie materiałów edukacyjnych w formie e-learningu oraz podręcznika zawierającego gotowe scenariusze zajęć, które zostaną udostępnione na specjalnie stworzonej platformie edukacyjnej.
  • Planowane jest 16 warsztatów skierowanych do nauczycieli ze szkół integracyjnych, edukatorów przyrodniczych oraz pracowników bibliotek publicznych i ośrodków kultury z całej Polski.
  • tematyka warsztatów będzie obejmować ochronę bioróżnorodności ze szczególnym uwzględnieniem wpływu codziennych wyborów konsumenckich na różnorodność biologiczną oraz klimat.
  • projekt ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości społecznej na temat konieczności dbania o bioróżnorodność, ale również praktyczne wyposażenie nauczycieli i innych edukatorów w narzędzia do prowadzenia zajęć związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na Facebooku stowarzyszenia!!

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności