CO KUPOWAĆ, ABY CHRONIĆ BIORÓŻNORODNOŚĆ?

Lidia Sternik-Stempkowska|16.02.2024

Projekt „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku proekologicznych postaw konsumenckich” ma na celu edukację na temat wpływu naszych codziennych wyborów na różnorodność biologiczną oraz promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. Realizowany jest dzięki dofinasowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  • Projekt zakłada opracowanie materiałów edukacyjnych w formie e-learningu oraz podręcznika zawierającego gotowe scenariusze zajęć, które zostaną udostępnione na specjalnie stworzonej platformie edukacyjnej.
  • Planowane jest 16 warsztatów skierowanych do nauczycieli ze szkół integracyjnych, edukatorów przyrodniczych oraz pracowników bibliotek publicznych i ośrodków kultury z całej Polski.
  • tematyka warsztatów będzie obejmować ochronę bioróżnorodności ze szczególnym uwzględnieniem wpływu codziennych wyborów konsumenckich na różnorodność biologiczną oraz klimat.
  • projekt ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości społecznej na temat konieczności dbania o bioróżnorodność, ale również praktyczne wyposażenie nauczycieli i innych edukatorów w narzędzia do prowadzenia zajęć związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na Facebooku stowarzyszenia!!

SMŻ-EBFS|17.06.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy wykonawcy usługi polegającej na wykonaniu platformy edukacyjnej. Opisem przedmiotu zapytania z niezbędnymi załącznikami – do pobrania Opis przedmiotu zapytania Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie do 1 lipca... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|14.06.2024

Dzień Otwarty w ZKP Sułkowice 2024

W dniu 12 czerwca 2024 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbył się kolejny Dzień Otwarty. Program Dnia Otwartego obejmował strefę edukacyjną, promocyjną, gier i zabaw ruchowych, a także strefę wypoczynku. Stowarzyszenie Miłośników Żubrów w tym roku  oprócz żubrowej edukacji, przygotowało informacje związane z nowym projektem edukacyjnym ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność –... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności