Członek honorowy i Miłośnicy Żubrów 2017

SMŻ-EBFS|20.09.2017

Zgodnie z konferencyjną tradycją po pierwszym dniu wystąpień organizowana jest uroczysta kolacja. Jest to wspaniała okazja do wymiany poglądów, dokonania aktualizacji wiedzy i integracji uczestników konferencji. W tym roku okazja była wyjątkowa, ponieważ żubrolodzy spotkali się po raz piętnasty. Podczas oficjalnej części kolacji 13 września wyróżniono osoby szczególnie zasłużone dla żubrów i samego SMŻ.

Członkiem honorowym, wybranym dzień wcześniej przez Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia, został Piotr Tetla, były nadleśniczy Nadleśnictwa Kobiór. Otrzymując specjalną, złotą odznakę Stowarzyszenia Miłośników Żubrów powiedział skromnie, iż na wyróżnienie to pracowały wszystkie osoby opiekujące się pszczyńskimi żubrami i nagrodę tę odbiera także w ich imieniu.

Statuetka Miłośnika Żubra, przyznawana co roku przez SMŻ w tym roku trafiła do: doktora nauk weterynaryjnych Magdaleny Matuszewskiej, lekarza weterynarii Kryspina Kuberki i Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie (odebrał Zbigniew Kusza). Ze względu na to, że nazwiska laureatów trzymane są w tajemnicy aż do momentu wręczenia statuetek, osoby wyróżnione nie kryły zaskoczenia i radości.

Wszystkim osobom wyróżnionym podczas tegorocznej międzynarodowej konferencji „Żubry w kulturze i sztuce” serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich wieloletnią pracę na rzecz żubrów oraz naszego Stowarzyszenia.

Po zakończeniu oficjalnej części i uhonorowaniu wszystkich laureatów jubileuszową kolację uświetniła niespodzianka od gospodarzy – wyśmienita pieczeń z dzika.

Fot. Oliwia Majkowska

_SAM0220_SAM0173 _SAM0146_SAM0112

Redakcja|01.05.2024

KONFERENCJA ŻUBROWA 5-6 września 2024

Zapraszamy do rejestracji na XXI Międzynarodową Konferencję Naukową „Żubr w Puszczy Rominckiej”,  organizowaną w dniach 5-6 września 2024 roku.  Wszystkie informacje dostępne są na stronie https://konferencja.smz.waw.pl/ Konferencja w tym roku odbędzie się w Gołdapi, mieście o statusie uzdrowiska. Gołdap leży na pograniczu trzech terytoriów dawnych plemion bałtyckich: na północ Nadrowów, na południe Galindów, zaś na... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności