Dni SGGW 15-16 maja 2009

Oliwia Janik|26.05.2009

Dni SGGW, zwane również Wielką Majówką – odbyły się 15 i 16 maja po raz pierwszy z udziałem naszego Stowarzyszenia.

Jak co roku Dni SGGW cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko przyszłych studentów, ale również miłośników naszej uczelni oraz amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W tym roku święto organizował Wydział Nauk o Zwierzętach. Kampus na Ursynowie na dwa dni zamienił się w mini zoo. Zwiedzający mogli podziwiać duże zwierzęta gospodarskie, płazy, gady, fretki, drób ozdobny, a nawet pszczoły. W takim zwierzyńcu, nie mogło zabraknąć króla polskich puszcz, czyli żubra. Zatem Stowarzyszenie Miłośników Żubrów miało swoje stoisko z żubrem naturalnej wielkości.

Dla Stowarzyszenia była to okazja do dzielenia się wiedzą na temat tego zagrożonego gatunku i zainteresowanie nim większego grona osób. Do odwiedzenia stoiska, przechodniów zachęcała naturalnej wielkości makieta największego europejskiego ssaka, na której dzieci mogły namalować podobiznę swojego żubra. Jak się okazało, z możliwości tej korzystali nie tylko najmłodsi zwiedzający. Pozostali zainteresowani ochroną przyrody, mogli dowiedzieć się o rozmieszczeniu żubrów, wielkości populacji, zwyczajach, obejrzeć plakaty i filmy wyświetlane na monitorze, lub zaopatrzyć się w pamiątki z żubrem – kubki, torby i koszulki, a tym samym wspomóc działalność Stowarzyszenia.

W Auli Kryształowej Stowarzyszenie przygotowało wystawę zdjęć autorstwa Pana Janusza Sochackiego, pt. „Wokół Żubra”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Mamy nadzieję, że stoisko Stowarzyszenia Miłośników Żubrów będzie stałym elementem corocznego święta SGGW i będziemy mogli prezentować żubra coraz większej liczbie gości. W imieniu żubrów bardzo dziękujemy wszystkim członkom i miłośnikom Stowarzyszenia za zaangażowanie i pomoc.


Oliwia Janik|19.04.2019

Spokoju, radości i miłości!

Fot. Katarzyna Borek... Czytaj dalej
Oliwia Janik|03.04.2019

Zgłoszenia na konferencję tylko do końca kwietnia

Przypominamy, że z końcem kwietnia upływa termin zgłoszeń na konferencję „Żubry w białowieskim mateczniku”. W terminie 5-6 września 2019 spotkamy się już po raz siedemnasty, a miejscem konferencji będzie Białowieża. Na stronie w zakładce „Konferencje” – „Białowieża 2019” zamieściliśmy komunikat konferencyjny. W tym roku po raz pierwszy zgłoszeń można dokonać bezpośrednio na stronie internetowej za... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności