Dni SGGW 15-16 maja 2009

Oliwia Janik|26.05.2009

Dni SGGW, zwane również Wielką Majówką – odbyły się 15 i 16 maja po raz pierwszy z udziałem naszego Stowarzyszenia.

Jak co roku Dni SGGW cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko przyszłych studentów, ale również miłośników naszej uczelni oraz amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W tym roku święto organizował Wydział Nauk o Zwierzętach. Kampus na Ursynowie na dwa dni zamienił się w mini zoo. Zwiedzający mogli podziwiać duże zwierzęta gospodarskie, płazy, gady, fretki, drób ozdobny, a nawet pszczoły. W takim zwierzyńcu, nie mogło zabraknąć króla polskich puszcz, czyli żubra. Zatem Stowarzyszenie Miłośników Żubrów miało swoje stoisko z żubrem naturalnej wielkości.

Dla Stowarzyszenia była to okazja do dzielenia się wiedzą na temat tego zagrożonego gatunku i zainteresowanie nim większego grona osób. Do odwiedzenia stoiska, przechodniów zachęcała naturalnej wielkości makieta największego europejskiego ssaka, na której dzieci mogły namalować podobiznę swojego żubra. Jak się okazało, z możliwości tej korzystali nie tylko najmłodsi zwiedzający. Pozostali zainteresowani ochroną przyrody, mogli dowiedzieć się o rozmieszczeniu żubrów, wielkości populacji, zwyczajach, obejrzeć plakaty i filmy wyświetlane na monitorze, lub zaopatrzyć się w pamiątki z żubrem – kubki, torby i koszulki, a tym samym wspomóc działalność Stowarzyszenia.

W Auli Kryształowej Stowarzyszenie przygotowało wystawę zdjęć autorstwa Pana Janusza Sochackiego, pt. „Wokół Żubra”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Mamy nadzieję, że stoisko Stowarzyszenia Miłośników Żubrów będzie stałym elementem corocznego święta SGGW i będziemy mogli prezentować żubra coraz większej liczbie gości. W imieniu żubrów bardzo dziękujemy wszystkim członkom i miłośnikom Stowarzyszenia za zaangażowanie i pomoc.


Lidia Sternik-Stempkowska|22.09.2021

Walne zgromadzenie SMŻ wybrało Zarząd stowarzyszenia

8 września br. odbyło się walne zgromadzenie członków SMŻ, podczas którego na kolejną kadencję wybrano Zarząd stowarzyszenia w składzie: PREZES: Profesor Dr Hab. Wanda Olech WICEPREZES: Dr Hab. Wojciech Bielecki WICEPREZES: Mgr Inż. Maria Mellin SEKRETARZ: Profesor Dr Hab. Kajetan Perzanowski SKARBNIK: Mgr Inż. Krystyna Cielniak Stowarzyszenie Miłośników Żubrów powstało w listopadzie 2005 roku i... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|31.08.2021

Materiały konferencyjne Żubry w Puszczy Augustowskiej już dostępne!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami konferencyjnymi, zawierającymi zbiór referatów, które prezentowane będą  podczas zbliżającej się Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Żubry w Puszczy Augustowskiej”, w dniach 9-10 września 2021 r. Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszym Biuletynem Żubr i jego ochrona zawierającym streszczenie prezentowanych podczas konferencji publikacji. Materiały konferencyjne European Bison Conservation Newsletter Vol.13... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności