Dni SGGW 15-16 maja 2009

SMŻ-EBFS|26.05.2009

Dni SGGW, zwane również Wielką Majówką – odbyły się 15 i 16 maja po raz pierwszy z udziałem naszego Stowarzyszenia.

Jak co roku Dni SGGW cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko przyszłych studentów, ale również miłośników naszej uczelni oraz amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W tym roku święto organizował Wydział Nauk o Zwierzętach. Kampus na Ursynowie na dwa dni zamienił się w mini zoo. Zwiedzający mogli podziwiać duże zwierzęta gospodarskie, płazy, gady, fretki, drób ozdobny, a nawet pszczoły. W takim zwierzyńcu, nie mogło zabraknąć króla polskich puszcz, czyli żubra. Zatem Stowarzyszenie Miłośników Żubrów miało swoje stoisko z żubrem naturalnej wielkości.

Dla Stowarzyszenia była to okazja do dzielenia się wiedzą na temat tego zagrożonego gatunku i zainteresowanie nim większego grona osób. Do odwiedzenia stoiska, przechodniów zachęcała naturalnej wielkości makieta największego europejskiego ssaka, na której dzieci mogły namalować podobiznę swojego żubra. Jak się okazało, z możliwości tej korzystali nie tylko najmłodsi zwiedzający. Pozostali zainteresowani ochroną przyrody, mogli dowiedzieć się o rozmieszczeniu żubrów, wielkości populacji, zwyczajach, obejrzeć plakaty i filmy wyświetlane na monitorze, lub zaopatrzyć się w pamiątki z żubrem – kubki, torby i koszulki, a tym samym wspomóc działalność Stowarzyszenia.

W Auli Kryształowej Stowarzyszenie przygotowało wystawę zdjęć autorstwa Pana Janusza Sochackiego, pt. „Wokół Żubra”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Mamy nadzieję, że stoisko Stowarzyszenia Miłośników Żubrów będzie stałym elementem corocznego święta SGGW i będziemy mogli prezentować żubra coraz większej liczbie gości. W imieniu żubrów bardzo dziękujemy wszystkim członkom i miłośnikom Stowarzyszenia za zaangażowanie i pomoc.


Redakcja|28.11.2023

Wojciech Sobociński, ROGATE DUSZE – recenzja

Niepokorne olbrzymy Po ponad 20 latach szperania po licznych archiwach i wertowania setek stron dokumentów ukazała się książka podsumowująca ważną część wiedzy (często zupełnie nowej) dotyczącej akcji ratowania ostatnich żubrów. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki Wojciecha Sobocińskiego Rogate dusze. Recenzja Małgorzaty Kołodziejczyk ukazała się w październikowym Głosie Lasu:          ... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|26.11.2023

OGŁOSZENIE

Z uwagi na brak ofert w  odpowiedzi na opublikowane ogłoszenie, ponownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania ofert. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na realizacji serii 5 ok. 90 minutowych webinariów tłumaczonych na PJM, a także nagranie 3 ok. 40 minutowych lekcji edukacyjnych, w ramach projektu „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności