Archiwum ZOO Wrocław

Dziękujemy ZOO Wrocław za WILDRUN – RATUJMY ZWIERZĘTA EUROPY

Lidia Sternik-Stempkowska|28.01.2020

6 października 2019 r. odbyła się III edycja biegu charytatywnego organizowanego przez ZOO Wrocław, Fundację DODO i Pro-Run Wrocław.
Celem dzikiego biegu było wsparcie ginących gatunków zwierząt Europy. W tej edycji organizatorzy postanowili wesprzeć wilka, żubra, rysia i żółwia błotnego. Ponad tysiąc uczestników biegło razem niezwykłą trasą przez wrocławskie zoo. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. W tym biegu wszyscy byli wygrani!

Serdecznie dziękujemy organizatorom, którzy przekazali na działania Stowarzyszenia Miłośników Żubrów aż 8 400 złotych.

Ta niesamowita kwota w całości zostanie wydatkowana na cele statutowe stowarzyszenia czyli wspieranie i podejmowanie wszelkich działań na rzecz ochrony i przetrwania gatunku żubr (Bison bonasus).

Nasze stowarzyszenie swoje cele statutowe realizuje poprzez między innymi inicjowanie, organizowanie i finansowanie badań naukowych dotyczących żubrów, opiniowanie i wypowiadanie się we wszelkich kwestiach mogących stanowić zagrożenie dla gatunku, prowadzenie działalności informacyjnej i dydaktyczno-oświatowej oraz prowadzenie działań w zakresie czynnej ochrony przyrody, służących ochronie żubra i jego siedlisk.

Bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Więcej o tym wyjątkowym biegu przeczytacie tutaj:

Dla kogo biegniemy?

Lidia Sternik-Stempkowska|25.03.2020

XVIII Konferencja naukowa „Żubry w Puszczy Augustowskiej”

Zapraszamy na coroczną konferencję naukową na temat żubra organizowaną przez Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Będzie to osiemnaste w cyklu, międzynarodowe spotkanie poświęcone żubrowi. Konferencja odbędzie się w Augustowie, w dniach 3-4 września 2020 r. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, bowiem wiosną 2018 roku po ponad dwustuletniej nieobecności do Puszczy Augustowskiej powróciły żubry. Przywieziono tutaj grupę siedmiu... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|16.03.2020

Augustowskie stado żubrów powiększyło się!

12 marca 2020 roku zostały przywiezione do zagrody aklimatyzacyjnej w Nadleśnictwie Augustów  kolejne żubry: 1 krowa z Puszczy Białowieskiej (Karotka), 2 krowy (Podpucha i Posesja II) i jeden byk (Podróżnik) z Kiermus. Żubry pozostaną w zagrodzie około trzech tygodni i następnie zostaną wypuszczone na wolność. Mamy nadzieję, że szybko połączą się z wolnożyjącym stadem w Puszczy... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności