Archiwum ZOO Wrocław

Dziękujemy ZOO Wrocław za WILDRUN – RATUJMY ZWIERZĘTA EUROPY

Lidia Sternik-Stempkowska|28.01.2020

6 października 2019 r. odbyła się III edycja biegu charytatywnego organizowanego przez ZOO Wrocław, Fundację DODO i Pro-Run Wrocław.
Celem dzikiego biegu było wsparcie ginących gatunków zwierząt Europy. W tej edycji organizatorzy postanowili wesprzeć wilka, żubra, rysia i żółwia błotnego. Ponad tysiąc uczestników biegło razem niezwykłą trasą przez wrocławskie zoo. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. W tym biegu wszyscy byli wygrani!

Serdecznie dziękujemy organizatorom, którzy przekazali na działania Stowarzyszenia Miłośników Żubrów aż 8 400 złotych.

Ta niesamowita kwota w całości zostanie wydatkowana na cele statutowe stowarzyszenia czyli wspieranie i podejmowanie wszelkich działań na rzecz ochrony i przetrwania gatunku żubr (Bison bonasus).

Nasze stowarzyszenie swoje cele statutowe realizuje poprzez między innymi inicjowanie, organizowanie i finansowanie badań naukowych dotyczących żubrów, opiniowanie i wypowiadanie się we wszelkich kwestiach mogących stanowić zagrożenie dla gatunku, prowadzenie działalności informacyjnej i dydaktyczno-oświatowej oraz prowadzenie działań w zakresie czynnej ochrony przyrody, służących ochronie żubra i jego siedlisk.

Bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Więcej o tym wyjątkowym biegu przeczytacie tutaj:

Dla kogo biegniemy?

Lidia Sternik-Stempkowska|19.02.2020

OGŁOSZENIE – dzierżawa łąk

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w związku z realizacją Zadania badawczego pt. ”Wszechstronny monitoring populacji i siedliska żubra” w ramach projektu rozwojowego: „Kompleksowy projekt ochrony żubra przez Lasy Państwowe” finansowanego ze środków Funduszu Leśnego, ogłasza możliwość wydzierżawienia łąkpołożonych na północnych i południowych obrzeżach Puszczy Białowieskiej w celu zwiększenia możliwości wyżywieniowych oraz minimalizacji szkód od... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|19.02.2020

Żubrze! Witaj w Górach Słonnych !

Od momentu wsiedlenia drugiej bieszczadzkiej subpopulacji żubrów linii białowiesko – kaukaskiej w 1976 roku do zagrody w Woli Michowej, obserwuje się  stały rozwój tego stada. Wraz ze wzrostem liczebności, żubry wypuszczone na wolność w 1980 r, stopniowo zajmowały  kolejne tereny bieszczadzkich nadleśnictw. Głównym kierunkiem migracji była północ, chociaż szczególnie w latach 1980- 90, żubry przemieszczały... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności