IV Dzień Żubra w Lutowiskach

SMŻ-EBFS|17.08.2010

Prof. Wanda Olech uhonorowana stauetką Bieszczadzkiego Żubra

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów po raz pierwszy na Dniu Żubra w Lutowiskach rozstawiło promocyjne stoisko, w którym szczególnym zainteresowaniem cieszył się leżący wypchany żubr, służący jako świetne tło do rodzinnych zdjęć. Dzieci chętnie wypełniały barwami „żubrowe” kolorowanki, natomiast dorośli zaopatrywali się w ulotki informacyjne, a także kupowali koszulki i inne gadżety opatrzone wizerunkiem królewskiego zwierzęcia. Wiele osób wysłuchało prelekcji prof. Wandy Olech na temat historii ochrony żubra w Polsce.
Najprzyjemniejsza dla Stowarzyszenia część IV Dnia Żubra nastąpiła o godz. 16. Pani profesor została uhonorowana statuetką Bieszczadzkiego Żubra, przyznawaną za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony żubrów oraz popularyzację tej tematyki w społeczeństwie. Tym samym jest pierwszą kobietą, która takie zaszczytne wyróżnienie otrzymała.
Drugą statuetkę (każdego roku Kapituła przyznaje dwie) otrzymał wójt Gminy Lutowiska, p. Włodzimierz Podyma.
Samo Stowarzyszenie zostało do tej nagrody oficjalnie nominowane (otrzymało specjalny list gratulacyjny i okolicznościowy kufel), co także jest dużym, wartym odnotowania osiągnięciem.
Stowarzyszenie Miłośników Żubrów już dziś deklaruje, że jego stoisko na Dniu Żubra w Lutowiskach stanie się stałym elementem tego święta, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy Bieszczad i turyści.

Tekst: Elżbieta Strucka


Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności