Barbara Kołodko

Kolejna konferencja za nami!

Barbara Kołodko|12.09.2019

Za nami XVII międzynarodowa konferencja naukowa o żubrach, czyli najważniejsze wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. W tym roku wzięły w nim udział 222 osoby, które przyjechały z 13 krajów (Białoruś, Czechy, Dania, Niemcy, Hiszpania, Holandia, Polska, Rosja, Rumunia, Stany Zjednoczone, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania). Sesje referatowe odbywały się w dniach 5-6 września 2019 r., podczas których zostały zaprezentowane 42 wystąpienia oraz 29 postery.

W trakcie pierwszego dnia konferencji odbyły się trzy sesje referatowe, prowadzone kolejno przez prof. dr hab. Kajetana Perzanowskiego, dr Adama Kwiatkowskiego oraz dr hab. Krzysztofa Anusza (prof. SGGW). Wieczorem uczestnicy wspólnie udali się na uroczystą kolację, podczas której zostały przez Panią prof. dr hab. Wandę Olech wręczone wyróżnienia dla osób oraz instytucji zasłużonych za działalność na rzecz żubrów w Polsce.

Drugi dzień został rozpoczęty sesją posterową, później uczestnicy mieli możliwość obejrzenia żubrów podczas sesji terenowej na terenie Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieży. W godzinach popołudniowych odbyła się najbardziej wyczekiwana IV sesja referatowa poświęcona tematom związanym ze stanem zdrowia największych ssaków Europy, którą poprowadziła prof. dr hab. Bożena Moskwa.

W sobotę część uczestników konferencji udała się jedną z dwóch wycieczek – do Rezerwatu Ścisłego oraz Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego lub zwiedzić białoruską część puszczy.

Wszystkim uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy za przybycie!

Barbara Kołodko|21.10.2019

Zaproszenie na warsztaty w Lasach Janowskich

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów zaprasza na warsztaty na temat czynnej ochrony żubra, które odbędą się w dniu 14 listopada 2019 r. o godzinie 10:00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie (ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35H, Janów Lubelski). Więcej informacji w załączniku: Program_warsztaty_Janów_Lubelski... Czytaj dalej
Oliwia Janik|20.08.2019

Konferencja o żubrach oraz wydarzenia towarzyszące

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów – coroczna międzynarodowa konferencja naukowa o żubrach. W tym roku odbędzie się ona w Białowieży w dniach 5-6 września. W corocznie powiększającym się międzynarodowym gronie spotkamy się już po raz siedemnasty. Na obecną chwilę liczba zgłoszonych uczestników wydarzenia jest rekordowa – wynosi 240 osób... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności