Konkurs na imię dla żubra

Wanda Olech|18.12.2011

Niedawno pisaliśmy o narodzinach małego żubra w Pszczynie. Przyszła pora na nadanie mu imienia – każdy ma szansę na dobry pomysł. Oto informacja, jaką nadesłano do nas z Pokazowej Zagrody Żubrów. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imię dla żubra, który urodził się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów 8 listopada tego roku. Jego mamą jest trzyletnia PLACKA, a tatą trzynastoletni PLAWIANT.

Imię musi być „męskie” i rozpoczynać się od liter PL, zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej której założycielami są PLANTA i PLEBEJER.
Pomysły można przesyłać drogą listowną lub mailową: „Głos Pszczyński”, ul. 3 Maja 9, 43-200 Pszczyna; glos@pszczyna.info.pl lub Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna; zagroda@pszczyna.info.pl.

Każda osoba może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi osobowymi oraz numerem telefonu kontaktowego. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie. Oceny nadesłanych propozycji oraz wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech-Piasecka – prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka – lekarz weterynarii, Jacek Patyk – prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor – dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka – redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”.


Redakcja|02.03.2025

Trzecia edycja konkursu Pomosty Przyszłości: Nagroda OPUS VIRIDIS dla Wandy Olech !!!

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala finałowa trzeciej edycji konkursu „Pomosty Przyszłości”, organizowanego przez Fundację Technotalenty. Wydarzenie wyróżnia podlaskich przedsiębiorców współpracujących z uczelniami oraz naukowców wdrażających innowacyjne rozwiązania w biznesie. Celem konkursu jest promocja współpracy na linii biznes-nauka, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego. Konkurs zyskał ogromną popularność, a w tegorocznej edycji... Czytaj dalej
Redakcja|26.02.2025

UROCZY NAJEŹDŹCY – jak jeden bizon i 200 nutrii mogą zaszkodzić rodzimej przyrodzie

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Pauliny Król, który ukazał się w Echach Leśnych – NR 4 (658) 2024 | ZIMA: ” Inwazyjne gatunki obce od XVII wieku przyczyniły się do wyginięcia prawie 40 proc. gatunków zwierząt na świecie, dla których przyczyna wyginięcia jest znana. Potrafią się świetnie adaptować do nowych siedlisk, przejmując nisze gatunkówCzytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności