Maksymilian Grzegorek

Konkursu ,,Imiona dla żubrów 2022” – rozstrzygnięty !

Redakcja|26.09.2022

Z radością przekazujemy informację prasową z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie zakończył się konkurs ,,Imiona dla żubrów 2022″. Byczek urodzony 14 maja w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt będzie nosił imię Potus. Krówka natomiast, która przyszła na świat 3 czerwca będzie nazwana imieniem Powita. Właśnie takie propozycje zostały wybrane przez jury pod przewodnictwem pani Ewy Jedlikowskiej — dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W konkursie trwającym przez cały okres wakacyjny wzięło udział 446 uczestników, którzy nadesłali aż 1630 nazw – 818 dla krówki, 812 dla byczka. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 413 oryginalnych imion dla samca oraz 406 dla samicy, które nie znalazły się do tej pory w Księdze Rodowodowej Żubrów.

Gołuchowska zagroda funkcjonuje już od 1977 roku i do tej pory urodziło się w niej ponad sto cieląt. Żubry niegdyś narażone na wyginięcie, dzięki współpracy hodowców liczą obecnie w Polsce ponad dwa tysiące osobników (stan na koniec 2021 roku to 2429 żubrów).

Uroczyste nadanie imion odbędzie się w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt we wtorek 18 października o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żubrów.

Beata Pustelnik
St. referent
Dział Edukacji i Informacji
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności