Majowe spotkania z żubrem: Racibórz – warsztaty, Warszawa – Dni SGGW

SMŻ-EBFS|16.05.2023

W tym tygodniu zapraszamy  na nasze wydarzenia:

18.05.2023 – Dzień z żubrem w Raciborzu 

 

Na „Dzień z żubrem” zapraszają Nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik Tomasz Olszewski, poseł ziemi raciborskiej Michał Woś oraz prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów Pani profesor Wanda Olech.

Część plastyczno-edukacyjna dla najmłodszych wraz ze stoiskami promocyjno-edukacyjnymi Stowarzyszenia Miłośników Żubrów oraz nadleśnictw Kobiór i Rudy Raciborskie będą na raciborskim rynku w godzinach 9:00-17:00.

Wykład prof. Wandy Olech odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury, gdzie będą  również warsztaty dla młodzieży i dorosłych  w godzinach 9:00-13:00 oraz 14:00-17:00.

 

 

 

19 – 20.05.2023 – Dni SGGW w Warszawie, Kampus SGGW

 

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów od początku istnienia związane jest z SGGW, a zatem jak co roku żubrowe stoisko pojawi się także na terenie kampusu. Stoisko SMŻ zlokalizowane będzie przy Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.

Program Dni SGGW TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!

 

Redakcja|28.11.2023

Wojciech Sobociński, ROGATE DUSZE – recenzja

Niepokorne olbrzymy Po ponad 20 latach szperania po licznych archiwach i wertowania setek stron dokumentów ukazała się książka podsumowująca ważną część wiedzy (często zupełnie nowej) dotyczącej akcji ratowania ostatnich żubrów. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki Wojciecha Sobocińskiego Rogate dusze. Recenzja Małgorzaty Kołodziejczyk ukazała się w październikowym Głosie Lasu:          ... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|20.10.2023

Głos Lasu – Od 100 lat wspólnie dla żubra

Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Małgorzaty Kołodziejczyk, który skupia się na XX międzynarodowej konferencji 'Sto lat restytucji Żubra,’ zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów we współpracy z Nadleśnictwem Niepołomice oraz SGGW w Warszawie. Celem spotkania, jak co roku, było podzielenie się zarówno informacjami praktycznymi, jak i wynikami badań naukowych dotyczącymi żubra. W konferencji wzięło udział 210... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wpisy