Nauka przez zabawę w Nadleśnictwie Lutowiska

Oliwia Janik|18.02.2019

W ubiegły piątek Nadleśnictwo Lutowiska przeprowadziło zajęcia z edukacyjne, skierowane do dzieci i młodzieży uczestniczących w zimowych półkoloniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach.

Podczas zabawy dzieci mogły poznać zagadnienia związane z biologią i środowiskiem życia żubra. Zadaniem uczestników było rozwiązanie znajdujących się w sali zagadek. Za poprawne odpowiedzi otrzymywało się symbole związane z żubrem np. jego trop czy róg. Wiedzę zdobytą przy rozwiązywaniu zadań dzieci wykorzystały przy uzupełnianiu karty z pytaniami dotyczącymi bieszczadzkich żubrów.
Poza zagadkami polegającymi np. na przeczytaniu zadania w lustrzanym odbiciu, każdy mógł spróbować swoich sił w rozszyfrowywaniu wiadomości zakodowanej alfabetem Morse’a czy systemem cyfrowym.

Korzystając z okazji wszyscy wspólnie spróbowali swoich sił w składaniu „żubrowych puzzli”, przekazanych partnerom projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” przez Stowarzyszenia Miłośników Żubrów.

Fot. Marta Ziemniewicz

Oliwia Janik|24.05.2019

Medal im. Wiktora Godlewskiego dla Nadleśnictwa Borki

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze gratulacje wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Borki, którzy za sumienną opiekę nad żubrem zostali w dniu wczorajszym wyróżnieni Medalem im. Wiktora Godlewskiego. Nagroda przyznawana jest za zasługi dla ochrony przyrody oraz popularyzację wiedzy przyrodniczej. Na przyznanym Nadleśnictwu Borki medalu widnieje dedykacja „za czynną ochronę żubra w Puszczy Boreckiej”. Nagrodę odebrała delegacja Nadleśnictwa – Nadleśniczy... Czytaj dalej
Oliwia Janik|20.05.2019

SMŻ na Dniach SGGW

Tegoroczne Dni SGGW dobiegły końca. W tym roku przekazywaliśmy wyjątkowo dużo informacji o chorobach i zagrożeniach z jakimi zmagamy się prowadząc działania ochronne gatunku. Część z odwiedzających po raz pierwszy miała okazję zobaczyć żubra od środka, układając nasze puzzle anatomiczne. Dziękujemy za to, że kapryśna sobotnia pogoda nie przeszkodziła osobom zainteresowanym w odwiedzeniu naszego stoiska... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności