Niezwykłe chrzciny w Białowieży

SMŻ-EBFS|14.12.2010

Bardzo miła uroczystość odbyła się 7 grudnia w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Nadano imię młodej – urodzonej w sierpniu br. – żubrzyczce, a „rodzicami chrzestnymi” była młodzież z Technikum Leśnego w Białowieży. Wyboru imienia dokonano w drodze konkursu, do którego uczniowie technikum zgłosili 64 propozycje. Zgodnie z zasadami Księgi Rodowodowej Żubrów imię musiało zaczynać się na PO; matka to Pontyjka, a ojciec Postój.

Pierwsze miejsce w plebiscycie zajęła nazwa POPI, ale ponieważ, zdaniem pracowników parku narodowego, zbyt słabo wskazuje ona na płeć żubra, zdecydowano się na wybór imienia, które zajęło II miejsce w konkursie i które zgłosiła Izabela Kujawska. Tak więc w obecności uczniów Technikum Leśnego, dyrekcji szkoły i przedstawicieli BPN jałówka otrzymała imię POTEELKA.

Konkurs wzbudził wśród młodzieży duże zainteresowanie, przekładające się również na zwiększone zainteresowanie samymi żubrami – ich biologią, trybem życia, historią gatunku, a także na bliższą współpracę z białowieskim rezerwatem pokazowym. – Zdjęcia z chrzcin Poteelki ozdobią szkolne korytarze – zapowiada dyrektor technikum Anna Kulbacka. – Cieszymy się z efektów tego konkursu i na pewno nie jest to ostatnia inicjatywa wypływająca od uczniów naszej szkoły.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Technikum Leśnego w Białowieży


SMŻ-EBFS|17.06.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy wykonawcy usługi polegającej na wykonaniu platformy edukacyjnej. Opisem przedmiotu zapytania z niezbędnymi załącznikami – do pobrania Opis przedmiotu zapytania Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie do 1 lipca... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|14.06.2024

Dzień Otwarty w ZKP Sułkowice 2024

W dniu 12 czerwca 2024 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbył się kolejny Dzień Otwarty. Program Dnia Otwartego obejmował strefę edukacyjną, promocyjną, gier i zabaw ruchowych, a także strefę wypoczynku. Stowarzyszenie Miłośników Żubrów w tym roku  oprócz żubrowej edukacji, przygotowało informacje związane z nowym projektem edukacyjnym ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność –... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności