Nowości w projekcie „in situ…”

SMŻ-EBFS|17.02.2014

IMG_0255zW Nadleśnictwie Browsk w Puszczy Białowieskiej późną jesienią posadzono 600 sztuk jabłoni i 600 sztuk gruszy – łącznie na powierzchni 3,35 ha. Śródleśne sady mają w przyszłości służyć wzbogaceniu diety żubrów.

W Nadleśnictwie Żednia odwiedzający Puszczę Knyszyńską zobaczą nowe tablice informacyjne o żubrach i projekcie „Ochrona in situ żubra w Polsce – część północno-wschodnia”, którego nadleśnictwo jest beneficjentem.

To jedne z ostatnich zadań wykonywanych w ramach tego projektu. Wszyscy, którzy w nim uczestniczyli od 2010 r. – i jeszcze uczestniczą – podkreślają, że udział w projekcie przyniósł im bardzo wiele korzyści pozwalając na wykonanie prac, które nie byłyby albo wcale, albo w takim zakresie możliwe bez uzyskanego wsparcia finansowego.

Więcej szczegółów: na stronie projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce – część północno-wschodnia”, w zakładce Aktualności.

Tabl.zIMG_0249z

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności