Sąsiedzi z Puszczy Augustowskiej

Oliwia Janik|25.01.2019

W środę Nadleśnictwo Płaska uczestniczące w projekcie „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” zorganizowało zajęcia dla dzieci na temat żubrów w Puszczy Augustowskiej. Stado zostało wypuszczone na wolność w kwietniu ubiegłego roku, dzięki czemu utworzenie nowego stanowiska dla gatunku stało się faktem. Zwierzęta mają się dobrze o czym świadczą zeszłoroczne narodziny nowego członka stada.
Leśnicy przygotowali dla najmłodszych garść informacji na temat nowych leśnych sąsiadów i podzielili się nimi w ramach feryjnych spotkań w Świetlicy w Płaskiej. Uczestnicy mogli przyswoić wiedzę nie tylko biernie słuchając. Do edukacyjnej zabawy użyto zaprojektowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów puzzli anatomicznych, które ułatwiły dzieciom poznawanie biologii żubra. Każdy z uczestników miał też szansę upiec własnego piernikowego żubra.
Dziękujemy za Pani Emilii Puczyłowskiej za piękne zdjęcia. Widać na nich, że dowiadując się nowych rzeczy o żubrach można się świetnie bawić!

Czekamy na więcej!

Oliwia Janik|19.04.2019

Spokoju, radości i miłości!

Fot. Katarzyna Borek... Czytaj dalej
Oliwia Janik|03.04.2019

Zgłoszenia na konferencję tylko do końca kwietnia

Przypominamy, że z końcem kwietnia upływa termin zgłoszeń na konferencję „Żubry w białowieskim mateczniku”. W terminie 5-6 września 2019 spotkamy się już po raz siedemnasty, a miejscem konferencji będzie Białowieża. Na stronie w zakładce „Konferencje” – „Białowieża 2019” zamieściliśmy komunikat konferencyjny. W tym roku po raz pierwszy zgłoszeń można dokonać bezpośrednio na stronie internetowej za... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności