Sąsiedzi z Puszczy Augustowskiej

Oliwia Janik|25.01.2019

W środę Nadleśnictwo Płaska uczestniczące w projekcie „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” zorganizowało zajęcia dla dzieci na temat żubrów w Puszczy Augustowskiej. Stado zostało wypuszczone na wolność w kwietniu ubiegłego roku, dzięki czemu utworzenie nowego stanowiska dla gatunku stało się faktem. Zwierzęta mają się dobrze o czym świadczą zeszłoroczne narodziny nowego członka stada.
Leśnicy przygotowali dla najmłodszych garść informacji na temat nowych leśnych sąsiadów i podzielili się nimi w ramach feryjnych spotkań w Świetlicy w Płaskiej. Uczestnicy mogli przyswoić wiedzę nie tylko biernie słuchając. Do edukacyjnej zabawy użyto zaprojektowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów puzzli anatomicznych, które ułatwiły dzieciom poznawanie biologii żubra. Każdy z uczestników miał też szansę upiec własnego piernikowego żubra.
Dziękujemy za Pani Emilii Puczyłowskiej za piękne zdjęcia. Widać na nich, że dowiadując się nowych rzeczy o żubrach można się świetnie bawić!

Czekamy na więcej!

Oliwia Janik|18.02.2019

Nauka przez zabawę w Nadleśnictwie Lutowiska

W ubiegły piątek Nadleśnictwo Lutowiska przeprowadziło zajęcia z edukacyjne, skierowane do dzieci i młodzieży uczestniczących w zimowych półkoloniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach. Podczas zabawy dzieci mogły poznać zagadnienia związane z biologią i środowiskiem życia żubra. Zadaniem uczestników było rozwiązanie znajdujących się w sali zagadek. Za poprawne odpowiedzi otrzymywało się symbole związane z... Czytaj dalej
Oliwia Janik|08.02.2019

Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa o żubrach

W dniu 29 stycznia w sejmowej sali im. Ignacego Daszyńskiego odbyło się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Temat przedstawiała sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska – Małgorzata Golińska oraz zastępca Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska – Marek Kajs. Wśród uczestników i zarazem prelegentów znajdowali się Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów Profesor Wanda Olech, a także... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności