Sąsiedzi z Puszczy Augustowskiej

Oliwia Janik|25.01.2019

W środę Nadleśnictwo Płaska uczestniczące w projekcie „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” zorganizowało zajęcia dla dzieci na temat żubrów w Puszczy Augustowskiej. Stado zostało wypuszczone na wolność w kwietniu ubiegłego roku, dzięki czemu utworzenie nowego stanowiska dla gatunku stało się faktem. Zwierzęta mają się dobrze o czym świadczą zeszłoroczne narodziny nowego członka stada.
Leśnicy przygotowali dla najmłodszych garść informacji na temat nowych leśnych sąsiadów i podzielili się nimi w ramach feryjnych spotkań w Świetlicy w Płaskiej. Uczestnicy mogli przyswoić wiedzę nie tylko biernie słuchając. Do edukacyjnej zabawy użyto zaprojektowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów puzzli anatomicznych, które ułatwiły dzieciom poznawanie biologii żubra. Każdy z uczestników miał też szansę upiec własnego piernikowego żubra.
Dziękujemy za Pani Emilii Puczyłowskiej za piękne zdjęcia. Widać na nich, że dowiadując się nowych rzeczy o żubrach można się świetnie bawić!

Czekamy na więcej!

Oliwia Janik|25.06.2019

Wielki Test TVP o lesie

W najbliższą środę, 26 czerwca, Telewizja Polska wyemituje Wielki Test TVP o lesie. W telewizyjnym studio na pytania odpowiadać będą aktorzy, piosenkarze i dziennikarze, ale w zabawie może wziąć udział każda chętna osoba. Na stronie programu można poczytać informacje o lesie, pracy leśników i mieszkańcach lasu, a także rozwiązać leśne quizy. W ramach powtórzenia zachęcamy... Czytaj dalej
Oliwia Janik|24.06.2019

Czy żubr dalej wymaga ochrony?

Czy mimo ogromnego sukcesu jakim jest restytucja żubra, nadal potrzebna jest jego czynna ochrona? Co dalej z gatunkiem? Jakie wyzwania stoją przed nami w kwestii ochrony tego chodzącego symbolu polskiej ochrony przyrody? Na te i inne nurtujące miłośników zwierząt pytania w audycji radiowej Czwórki „Dajesz radę” odpowie Prof. Wanda Olech z SGGW, kierownik najnowszego projektu... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności