Pięć samic już w Milovicach!

Oliwia Janik|14.11.2017

Żubrzyce z Białowieży już opuściły skrzynie transportowe i zapoznają się z zagrodą aklimatyzacyjną w czeskim rezerwacie Milovice Česká krajina!
Cieszymy się z udanej i bezproblemowej podróży samic, które przewieziono do Czech w ramach trwającego od wiosny projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe”, którego Stowarzyszenie Miłośników Żubrów jest partnerem.
Ponorka, Potanka, Poderka, Polimarka i Potera wzbogacą zamieszkujące rezerwat Milovice stado, składające się do tej pory z 12 osobników. Mamy nadzieję, że aktywnie przyczynią się do osiągnięcia jednego z głównych celów projektu – zapewnienia trwałości i rozwoju całej populacji żubra.

Fot. Wanda Olech, Krystyna Cielniak

Oliwia Janik|19.07.2019

Co słychać u żubrów w Ganadería La Perla?

W 2018 roku z Polski wyruszyły cztery transporty żubrów do Hiszpanii, w których łącznie przewieziono 26 osobników. Rok wcześniej, zimą, odbył się jeszcze jeden transport – tym razem granice Polski opuściło 8 żubrów. Jednym z miejsc docelowych transportów był ośrodek Ganadería La Perla w prowincji Kastylia i León. Od kolegów z Hiszpanii otrzymaliśmy niedawno krótki... Czytaj dalej
Oliwia Janik|10.07.2019

O żubrze w „Echach Leśnych”

Dla wszystkich miłośników żubra mamy wspaniałą wiadomość!  Wspólny projekt Stowarzyszenia Miłośników Żubrów i Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych ujrzał światło dzienne. Mowa oczywiście o dodatku specjalnym do letniego wydania „Ech Leśnych” – Lasy dla żubra. Przeczytać w nim można o trudnej historii żubra – całkowitym wymarciu gatunku w stanie wolnym, podjętych działaniach na rzecz odbudowy gatunku... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności