Pięć samic już w Milovicach!

Oliwia Janik|14.11.2017

Żubrzyce z Białowieży już opuściły skrzynie transportowe i zapoznają się z zagrodą aklimatyzacyjną w czeskim rezerwacie Milovice Česká krajina!
Cieszymy się z udanej i bezproblemowej podróży samic, które przewieziono do Czech w ramach trwającego od wiosny projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe”, którego Stowarzyszenie Miłośników Żubrów jest partnerem.
Ponorka, Potanka, Poderka, Polimarka i Potera wzbogacą zamieszkujące rezerwat Milovice stado, składające się do tej pory z 12 osobników. Mamy nadzieję, że aktywnie przyczynią się do osiągnięcia jednego z głównych celów projektu – zapewnienia trwałości i rozwoju całej populacji żubra.

Fot. Wanda Olech, Krystyna Cielniak

Oliwia Janik|19.04.2019

Spokoju, radości i miłości!

Fot. Katarzyna Borek... Czytaj dalej
Oliwia Janik|03.04.2019

Zgłoszenia na konferencję tylko do końca kwietnia

Przypominamy, że z końcem kwietnia upływa termin zgłoszeń na konferencję „Żubry w białowieskim mateczniku”. W terminie 5-6 września 2019 spotkamy się już po raz siedemnasty, a miejscem konferencji będzie Białowieża. Na stronie w zakładce „Konferencje” – „Białowieża 2019” zamieściliśmy komunikat konferencyjny. W tym roku po raz pierwszy zgłoszeń można dokonać bezpośrednio na stronie internetowej za... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności