PROJEKT „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność” – warsztaty 15.02, konferencja 19.02

Redakcja|20.01.2025

WARSZTATY – 15.02

Zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty w ramach projektu „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność” organizowane w Chorzowie już 15 lutego 2025.

Głównym tematem warsztatów będzie odpowiedzialna moda, o której opowie Katarzyna Zajączkowska, twórczyni projektu OdpowiedzialnaModa.pl. Katarzyna to wykładowczyni zrównoważonej mody i eko-projektowania, ekspertka Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej mody pod auspicjami ONZ, ekonomistka i projektantka z kilkunastoletnim doświadczeniem w czołowych firmach odzieżowych. Angażuje się w eko-edukację, prowadząc szkolenia dla firm i organizacji oraz konsultując marki w obszarze ESG. Jest też autorką książki i podcastu „Odpowiedzialna moda”. Na warsztatach opowie o tym, jak wybierać stylowe ubrania i dodatki, które nie szkodzą zdrowiu i środowisku, na co zwracać uwagę, by nie nabierać się na greenwashing, jakie są zasady fair trade i w jaki sposób odpowiedzialna moda może wspierać bioróżnorodność i cieszyć bez poczucia winy.
Data warsztatów: 15.02.2025 (sobota)
Miejsce: Chorzów, Hotel Diament Arsenal Palace, Paderewskiego 37, 41-500 Chorzów

Godzina: 12:00-16:00

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 7.02.2025 r.na adres edukacja@smz.waw.pl  i przekazanie tej informacji osobom, które mogą być zainteresowane.
Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W potwierdzeniu prosimy o imię i nazwisko oraz preferowany posiłek (tradycyjny, wegetariański).

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA – 19.02

Serdecznie zapraszamy również do udziału w uroczystej konferencji podsumowującej projekt „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność”, która odbędzie się 19 lutego 2025 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W ramach wydarzenia przedstawimy wyniki projektu oraz poruszymy kluczowe zagadnienia dotyczące ochrony bioróżnorodności poprzez świadome wybory konsumenckie. Konferencja będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między ekspertami z różnych dziedzin, nauczycielami oraz osobami zaangażowanymi w edukację ekologiczną, pedagogikę specjalną i zrównoważony rozwój.

Data: 19 lutego 2025 r. 
Miejsce: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, ul. Ciszewskiego 8 (sala 1069, I piętro), Warszawa 
Godzina rozpoczęcia: 10:00

„Po co chronić bioróżnorodność?” – podsumowanie projektu, prowadzenie: prof. dr hab. Wanda Olech
Panel dyskusyjny: „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność?”
Jaja – prowadzenie:  dr hab. Monika Michalczuk prof. SGGW
Ryby – prowadzenie: Anna Dębicka Dyrektor Programu MSC
Mleko – prowadzenie:  dr hab. Marcin Gołębiewski prof. SGGW

Obiad

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Serdecznie zachęcamy do rejestracji udziału w konferencji mailowo na adres edukacja@smz.waw.pl do 15.02.2025 r.  i przekazanie tej informacji osobom, które mogą być zainteresowane.


Zespół projektu „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność”

Redakcja|02.03.2025

Trzecia edycja konkursu Pomosty Przyszłości: Nagroda OPUS VIRIDIS dla Wandy Olech !!!

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala finałowa trzeciej edycji konkursu „Pomosty Przyszłości”, organizowanego przez Fundację Technotalenty. Wydarzenie wyróżnia podlaskich przedsiębiorców współpracujących z uczelniami oraz naukowców wdrażających innowacyjne rozwiązania w biznesie. Celem konkursu jest promocja współpracy na linii biznes-nauka, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego. Konkurs zyskał ogromną popularność, a w tegorocznej edycji... Czytaj dalej
Redakcja|26.02.2025

UROCZY NAJEŹDŹCY – jak jeden bizon i 200 nutrii mogą zaszkodzić rodzimej przyrodzie

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Pauliny Król, który ukazał się w Echach Leśnych – NR 4 (658) 2024 | ZIMA: ” Inwazyjne gatunki obce od XVII wieku przyczyniły się do wyginięcia prawie 40 proc. gatunków zwierząt na świecie, dla których przyczyna wyginięcia jest znana. Potrafią się świetnie adaptować do nowych siedlisk, przejmując nisze gatunkówCzytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności