SMŻ na „Dniu Żubra” w Lutowiskach

Wanda Olech|06.08.2012

W sobotę, 11 sierpnia odbędzie się Lutowiskach, w Bieszczadach, wielki festyn „Dzień Żubra”. Organizowany jest już po raz szósty, ale po raz pierwszy współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Żubrów, co oczywiście odnotowano na plakatach i na stronie internetowej Gminy Lutowiska. Udział członków Stowarzyszenia będzie wyraźnie zaznaczony: o godz. 11 prof. Wanda Olech, prezes SMŻ przedstawi w Chacie pod Florianem aktualną sytuację populacji żubrów w Polsce, a po tej prelekcji prof. Kajetan Perzanowski i rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek promować będą napisaną wspólnie książkę „Powrót żubra w Bieszczady”.
Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku SMŻ zaprasza do swojego stoiska-namiotu, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o żubrach, zadać każde pytanie na ich temat, poznać ich życie, zwyczaje, biologię oraz wziąć udział w konkursach. Przygotowano m.in. ciekawe krzyżówki – i dla dzieci, i dla dorosłych – które świetnie sprawdziły się na niedawnych Dniach SGGW. Bezbłędne rozwiązanie gwarantuje nagrodę. Oprócz tego będą żubrowe kolorowanki dla dzieci, materiały popularyzujące wiedzę o naszym największym ssaku, a także rozmaite żubrowe gadżety.
Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznego „Dnia Żubra” – odbędą się m.in. zawody drwali, pokazy psów myśliwskich, konkurs strzelecki, wystąpi też kilka zespołów ludowych, a wieczorem szykowana jest zabawa taneczna. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Bieszczad i turystów. Oby tylko pogoda dopisała.

plakat_dzien_zubra_2012

Redakcja|02.03.2025

Trzecia edycja konkursu Pomosty Przyszłości: Nagroda OPUS VIRIDIS dla Wandy Olech !!!

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala finałowa trzeciej edycji konkursu „Pomosty Przyszłości”, organizowanego przez Fundację Technotalenty. Wydarzenie wyróżnia podlaskich przedsiębiorców współpracujących z uczelniami oraz naukowców wdrażających innowacyjne rozwiązania w biznesie. Celem konkursu jest promocja współpracy na linii biznes-nauka, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego. Konkurs zyskał ogromną popularność, a w tegorocznej edycji... Czytaj dalej
Redakcja|26.02.2025

UROCZY NAJEŹDŹCY – jak jeden bizon i 200 nutrii mogą zaszkodzić rodzimej przyrodzie

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Pauliny Król, który ukazał się w Echach Leśnych – NR 4 (658) 2024 | ZIMA: ” Inwazyjne gatunki obce od XVII wieku przyczyniły się do wyginięcia prawie 40 proc. gatunków zwierząt na świecie, dla których przyczyna wyginięcia jest znana. Potrafią się świetnie adaptować do nowych siedlisk, przejmując nisze gatunkówCzytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności