Walne zgromadzenie SMŻ wybrało Zarząd stowarzyszenia

Lidia Sternik-Stempkowska|22.09.2021
8 września br. odbyło się walne zgromadzenie członków SMŻ, podczas którego na kolejną kadencję wybrano Zarząd stowarzyszenia w składzie:
PREZES: Profesor Dr Hab. Wanda Olech
WICEPREZES: Dr Hab. Wojciech Bielecki
WICEPREZES: Mgr Inż. Maria Mellin
SEKRETARZ: Profesor Dr Hab. Kajetan Perzanowski
SKARBNIK: Mgr Inż. Krystyna Cielniak
Stowarzyszenie Miłośników Żubrów powstało w listopadzie 2005 roku i jest kontynuatorem założonego w latach 20. ubiegłego wieku Międzynarodowego Towarzystwa Ochrony Żubrów.
Skupia ludzi różnych profesji – zarówno tych, którzy na co dzień mają do czynienia z żubrami lub zajmują się tą tematyką zawodowo, jak i tych, którzy żubrami po prostu się interesują i zależy im na skutecznej i efektywnej ochronie gatunku. Wśród członków są leśnicy, naukowcy, hodowcy, lekarze weterynarii, artyści, studenci czy przedstawiciele mediów. SMŻ ma też wielu członków za granicą. Jest organizacją non-profit.
Prezesem Stowarzyszenia jest od początku prof. Wanda Olech, koordynator europejskich programów ochrony żubra i koordynator aktualnego projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” oraz „Kompleksowa ochrona żubra w Polsce” finansowanego ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Funduszu Spójności.
Siedziba SMŻ mieści się w Katedrze Genetyki i Ochrony Zwierząt na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Zgodnie ze statutem, zakres zadań Stowarzyszenia jest bardzo bogaty. Jego główne cele to działalność edukacyjna, szkoleniowa, doradcza, konsultacyjna i naukowa.
Lidia Sternik-Stempkowska|31.08.2021

Materiały konferencyjne Żubry w Puszczy Augustowskiej już dostępne!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami konferencyjnymi, zawierającymi zbiór referatów, które prezentowane będą  podczas zbliżającej się Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Żubry w Puszczy Augustowskiej”, w dniach 9-10 września 2021 r. Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszym Biuletynem Żubr i jego ochrona zawierającym streszczenie prezentowanych podczas konferencji publikacji. Materiały konferencyjne European Bison Conservation Newsletter Vol.13... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|25.08.2021

Ostatni moment by zapisać się na XVIII Międzynarodową Konferencję Naukową „Żubry w Puszczy Augustowskiej”

To ostatni moment aby dołączyć do XVIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Żubry w Puszczy Augustowskiej”, która odbędzie się 9-10 września 2021 r. w Augustowie. Podczas konferencji zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt wystąpień i posterów z Polski i  z zagranicy min. Hiszpanii, Rosji, Litwy, Niemiec i Rumunii.   Ramowy program konferencji przedstawia się następująco:   9 września 9:00 Otwarcie... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności