Zagroda w Wolisku zaprasza

SMŻ-EBFS|09.05.2013

zubr.zagr.zmn.W Puszczy Boreckiej żyje obecnie nieco ponad 90 żubrów. Gdy drzewa i krzewy pokryte są liśćmi, trudno je zobaczyć w naturze, ale jest to możliwe w zagrodzie pokazowej w Wolisku, w Nadleśnictwie Borki. Mieszkają tu cztery żubry, które dobrze widać ze specjalnej platformy. Wkrótce dołączą do nich dwa nowe byki – dotychczasowi mieszkańcy OHŻ Smardzewice, Posłaniec III i Pospałek. Jesienią całe stado zostanie wypuszczone do lasu.

Zagroda przeszła ostatnio remont i modernizację, pozwalające na lepszą opiekę nad zwierzętami: mają do dyspozycji trzy wybiegi (stosowane wymiennie) otoczone nowym mocnym płotem, wstawiono nowe odbojnie i koryta, dodając także jedno nowe stanowisko do karmienia, ułatwiające opiekunom dostęp do żubrów i ich obserwację. Wkrótce powstanie nowa ozdobna brama.

Zagroda otworzyła podwoje dla turystów z początkiem maja. Jest czynna w godz. 9-11 i 16-18. Dorośli płacą za wstęp 4 zł od osoby, dzieci w wieku 5-10 lat 2 zł. Żubry w Wolisku będzie można podziwiać do końca września.

Lidia Sternik-Stempkowska|16.02.2024

CO KUPOWAĆ, ABY CHRONIĆ BIORÓŻNORODNOŚĆ?

Projekt „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku proekologicznych postaw konsumenckich” ma na celu edukację na temat wpływu naszych codziennych wyborów na różnorodność biologiczną oraz promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. Realizowany jest dzięki dofinasowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt zakłada opracowanie materiałów edukacyjnych w formie e-learningu oraz podręcznika zawierającego... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|13.02.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który opracuje wkład do materiałów edukacyjnych (rozdział dotyczący warzyw i owoców)  przygotowywanych w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego. owoce warzywa... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności