Zapraszamy na dwa warsztaty online pt. „Ochrona populacji żubra w zagrodach” w dniach 23, 24 listopada 2021

Lidia Sternik-Stempkowska|09.11.2021

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza na warsztaty online pt. Ochrona populacji żubra w zagrodach, które odbędą się w dniach 23  i 24 listopada br., za pośrednictwem platformy MS Teams.

Warsztaty organizowane są w związku z planami otwarcia dwóch nowych zagród pokazowych żubrów w Supraślu i Krajewie (Nadleśnictwo Dwukoły). Spotkania organizowane są z myślą o społeczności lokalnej, jednak uczestniczyć w nich może każda osoba zainteresowana gatunkiem.

Aby wziąć udział w wydarzeniach należy zapisać się za pośrednictwem strony internetowej

Zapraszamy na warsztaty online „Ochrona populacji żubra w zagrodach” w dniu 23 listopada 2021 – Nasze Żubry (wisent.org)

Ochrona populacji żubra w zagrodach – II warsztaty online, 24 listopada 2021 – Nasze Żubry (wisent.org)

Serdecznie polecamy oba wydarzenia!

Fot. Adam Kolator

 

Jolanta Kaczmarska|12.08.2022

XIX międzynarodowa konferencja POWRÓT ŻUBRA DO LASÓW JANOWSKICH – program

XIX międzynarodowa konferencja „Powrót Żubra do Lasów Janowskich” została objęta patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Spotykamy się 8 -9 września, już za niespełna miesiąc, w Janowie Lubelskim. Zachęcamy do zapoznania się z programem wystąpień. AKTUALNY PROGRAM KONFERENCJI... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|10.08.2022

Konkurs na imię dla żubrów

W Pokazowej Zagrodzie Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie na świat przyszły dwa żubry. Na nowe imię czeka byczek urodzony 14 maja br. oraz krówka urodzona 3 czerwca br. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podanie dwóch propozycji imion dla każdego z żubrów z zachowaniem zasady, by każde z nich zaczynało się od liter ,,PO”. Jest to wymóg regulowany przez Księgę Rodowodową Żubrów. Listę z imionami wykorzystanymi już przez hodowców można znaleźć na stronie... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności