Zapraszamy na jubileuszową konferencję naukową!

SMŻ-EBFS|21.03.2023

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów wspólnie z Nadleśnictwem Niepołomice oraz z SGGW zaprasza na jubileuszową konferencję naukową:

STO LAT RESTYTUCJI ŻUBRA

TERMIN:    6 – 8 września 2023

Celem, jak co roku, jest podzielenie się informacjami, zarówno praktycznymi jak i wynikami badań, dotyczącymi żubra.

Będzie to dwudzieste, jubileuszowe, międzynarodowe spotkanie, które odbędzie się w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek koło Bochni oraz online.


LOGO MTOŻ

Konferencja w tym roku ma szczególny charakter, ponieważ mija 100 lat od powstania Międzynarodowego Towarzystwa Ochrony Żubra (MTOŻ), organizacji, która podjęła się restytucji gatunku zdziesiątkowanego w okresie I wojny światowej.

Aktywna działalność MTOŻ, w tym również polskiego oddziału, zaowocowała odsunięciem zagrożenia wyginięcia żubra, a po latach możliwe było reintrodukowanie żubra do środowiska.

Populacja gatunku jest 200 razy większa dzięki wspólnej pracy wielu ludzi i instytucji.  Z tego powodu w przeddzień konferencji planujemy specjalne jubileuszowe spotkanie.


LOGO SMŻ

REJESTRACJA ROZPOCZĘTA

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy rejestrację na XX jubileuszową konferencję naukową „100 LAT RESTYTUCJI ŻUBRA”!
Wszelkie informacje dotyczące konferencji dostępne są na dedykowanej stronie internetowej pod adresem: https://konferencja.smz.waw.pl/


Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem
Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych
SMŻ-EBFS|07.06.2023

Lasy dla żubra z Nadleśnictwem Dwukoły

W niedzielę 4 czerwca na terenie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Żubrów oraz z uczniami Technikum Leśnego z Iłowa-Osady przygotowali atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Na najmłodszych czekały atrakcje w różnych leśnych strefach. Tematem przewodnim były przygotowania jednostki do przyjęcia żubrów w Pokazowej... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|22.05.2023

Dni SGGW 2023 za nami!

Dziękujemy uczestnikom za tak liczne odwiedziny naszego stoiska! W tym roku testowaliśmy nowe zadania i formy edukacji i cieszymy się z tak pozytywnego odbioru. Na kolejnych wydarzeniach z naszym udziałem nie zabraknie kolorowych labiryntów, puzzli magnetycznych oraz edukacji z wykorzystaniem eksponatów żubrowych. Będziemy też chętnie dzielić się z Miłośnikami żubrów nowymi wzorami tatuaży!  ... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności