Zapraszamy na jubileuszową konferencję naukową!

SMŻ-EBFS|21.03.2023

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów wspólnie z Nadleśnictwem Niepołomice oraz z SGGW zaprasza na jubileuszową konferencję naukową:

STO LAT RESTYTUCJI ŻUBRA

TERMIN:    6 – 8 września 2023

Celem, jak co roku, jest podzielenie się informacjami, zarówno praktycznymi jak i wynikami badań, dotyczącymi żubra.

Będzie to dwudzieste, jubileuszowe, międzynarodowe spotkanie, które odbędzie się w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek koło Bochni oraz online.


LOGO MTOŻ

Konferencja w tym roku ma szczególny charakter, ponieważ mija 100 lat od powstania Międzynarodowego Towarzystwa Ochrony Żubra (MTOŻ), organizacji, która podjęła się restytucji gatunku zdziesiątkowanego w okresie I wojny światowej.

Aktywna działalność MTOŻ, w tym również polskiego oddziału, zaowocowała odsunięciem zagrożenia wyginięcia żubra, a po latach możliwe było reintrodukowanie żubra do środowiska.

Populacja gatunku jest 200 razy większa dzięki wspólnej pracy wielu ludzi i instytucji.  Z tego powodu w przeddzień konferencji planujemy specjalne jubileuszowe spotkanie.


LOGO SMŻ

REJESTRACJA ROZPOCZĘTA

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy rejestrację na XX jubileuszową konferencję naukową „100 LAT RESTYTUCJI ŻUBRA”!
Wszelkie informacje dotyczące konferencji dostępne są na dedykowanej stronie internetowej pod adresem: https://konferencja.smz.waw.pl/


 

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem

Ministra Klimatu i Środowiska oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych

Redakcja|28.11.2023

Wojciech Sobociński, ROGATE DUSZE – recenzja

Niepokorne olbrzymy Po ponad 20 latach szperania po licznych archiwach i wertowania setek stron dokumentów ukazała się książka podsumowująca ważną część wiedzy (często zupełnie nowej) dotyczącej akcji ratowania ostatnich żubrów. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki Wojciecha Sobocińskiego Rogate dusze. Recenzja Małgorzaty Kołodziejczyk ukazała się w październikowym Głosie Lasu:          ... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|26.11.2023

OGŁOSZENIE

Z uwagi na brak ofert w  odpowiedzi na opublikowane ogłoszenie, ponownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania ofert. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na realizacji serii 5 ok. 90 minutowych webinariów tłumaczonych na PJM, a także nagranie 3 ok. 40 minutowych lekcji edukacyjnych, w ramach projektu „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności