Jarosław Solarczyk, Nadleśnictwo Browsk

Zapraszamy na VI wykład otwarty „Rok z żubrem – fascynujące życie społeczne żubrów.”

Lidia Sternik-Stempkowska|17.03.2021

Serdecznie zapraszamy na kolejny, już VI wykład otwarty online z cyklu „Poznaj żubra”, który odbędzie się w czwartek 18.03.2021 o godzinie 18.00.

Wykład pt. Rok z żubrem – fascynujące życie społeczne żubrów,  wygłosi wieloletni badacz tych zwierząt prof. dr hab. Kajetan Perzanowski, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Podczas spotkania poznamy ciekawe życie społeczne żubrów, które nierozerwalnie związane jest z porami roku. Dowiemy się, kiedy najłatwiej zaobserwować żubra w naturze a kiedy jest to niezwykle trudne.

Spotkanie będzie prowadzone poprzez platformę MS Teams, dzięki czemu może w nim uczestniczyć każdy. Wystarczy jedynie kliknąć w  link i postępować zgodnie z instrukcją.

Zarówno w trakcie spotkania jak i po wykładzie będzie możliwość zdawania pytań.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żubrów.

Lidia Sternik-Stempkowska|14.04.2021

Żubry wczoraj i dziś. Nowy film przyrodniczy

Posłuchajcie o największym ssaku lądowym Europy, królu puszczy – żubrze. Jak wygląda jego życie? Ile gatunków roślin mu smakuje? Jakiej potrzebuje przestrzeni? Jak bardzo jego istnienie jest uzależnione od pomocy człowieka i jakie problemy napotkał w przeszłości? Żubr to flagowy gatunek polskiej fauny, symbol czynnej ochrony przyrody. Uratowany niemal sto lat temu od niechybnej zagłady... Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|14.04.2021

Zapraszamy na webinar „Wolne stado żubrów w Lasach Janowskich”

Serdecznie zapraszamy na kolejne, już ósme spotkanie z cyklu „Poznaj żubra”. Wykład pt. „Wolne stado żubrów w Lasach Janowskich” odbędzie się 15 kwietnia br. o godzinie 18.00, za pośrednictwem platformy MS Teams. O przygotowaniach do wprowadzenia żubrów do środowiska opowie Bartłomiej Kosiarski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności