Żubry miały powodzenie

Wanda Olech|25.05.2012

Dużym powodzeniem cieszył się namiot – stoisko Stowarzyszenia Miłośników Żubrów podczas zeszłotygodniowych Dni SGGW. Piękna pogoda sprzyjała licznym odwiedzinom kampusu uczelni, w tym także spacerom do miejsca gdzie SMŻ popularyzowało wiedzę o żubrze oraz swoje dokonania.
Jak zawsze przy takich okazjach wielkim powodzeniem cieszyły się konkursy związane z żubrami – i to nie tylko wśród najmłodszych. Dorośli bardzo chętnie odpowiadali na pytania związane z życiem i biologią gatunku, zaznaczając na kartkach, czy podane odpowiedzi są prawdziwe, czy fałszywe. Dzieci natomiast rozwiązywały rebusy i wypełniały żubrowe krzyżówki. Miały też do pań ze Stowarzyszenia mnóstwo różnorodnych pytań – a interesowało ich dosłownie wszystko. Odpowiedziom z uwagą przysłuchiwali się rodzice, zaciekawieni, a nierzadko zaskoczeni podawanymi informacjami.
Dwudniowa impreza i spotkania z mieszkańcami Warszawy pokazały jeszcze raz, że wiedza o żubrze jest niestety wciąż nie za wielka, ale jest mnóstwo ludzi, którzy chcieliby bliżej poznać to wspaniałe zwierzę. Stowarzyszenie Miłośników Żubrów wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.
Więcej zdjęć w galerii.

Redakcja|02.03.2025

Trzecia edycja konkursu Pomosty Przyszłości: Nagroda OPUS VIRIDIS dla Wandy Olech !!!

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala finałowa trzeciej edycji konkursu „Pomosty Przyszłości”, organizowanego przez Fundację Technotalenty. Wydarzenie wyróżnia podlaskich przedsiębiorców współpracujących z uczelniami oraz naukowców wdrażających innowacyjne rozwiązania w biznesie. Celem konkursu jest promocja współpracy na linii biznes-nauka, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego. Konkurs zyskał ogromną popularność, a w tegorocznej edycji... Czytaj dalej
Redakcja|26.02.2025

UROCZY NAJEŹDŹCY – jak jeden bizon i 200 nutrii mogą zaszkodzić rodzimej przyrodzie

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Pauliny Król, który ukazał się w Echach Leśnych – NR 4 (658) 2024 | ZIMA: ” Inwazyjne gatunki obce od XVII wieku przyczyniły się do wyginięcia prawie 40 proc. gatunków zwierząt na świecie, dla których przyczyna wyginięcia jest znana. Potrafią się świetnie adaptować do nowych siedlisk, przejmując nisze gatunkówCzytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności