Lasy dla żubra z Nadleśnictwem Dwukoły

SMŻ-EBFS|07.06.2023

W niedzielę 4 czerwca na terenie Parku Miejskiego  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Żubrów oraz z uczniami Technikum Leśnego z Iłowa-Osady przygotowali atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie związane było z budową kolejnej zagrody pokazowej  żubrów w Krajewie (Nadleśnictwo Dwukoły). Jej ukończenie jest jednym z kamieni milowych projektu „Kompleksowa ochrona żubra w Polsce”. 

Na najmłodszych czekały atrakcje w różnych leśnych strefach. Tematem przewodnim były przygotowania jednostki do przyjęcia żubrów w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Krajewie, starania Lasów Państwowych w zakresie czynnej ochrony przyrody oraz wyzwania przed jakimi stoją leśnicy przy przywracaniu do środowiska i ochronie gatunków zagrożonych.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano liczne konkursy i zabawy w postaci zabaw zręcznościowych, zgadywanek oraz rebusów. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyło się własnoręczne montowanie budek lęgowych przy asyście i instruktażu leśnika, oglądanie owadów pod mikroskopem oraz odgadywanie gatunków zwierząt po tropach zostawianych na piasku.

Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły skosztować produktów marki „Dobre z lasu” m. in. kiełbasy z dzika i lemoniady z żurawiny.

Dzieci miały możliwość pobudzenia zmysłów podążając ścieżką „bosa stopa”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i do zobaczenia za rok! 

 

zdj. Nadleśnictwo Dwukoły

SMŻ-EBFS|22.12.2023

Boże Narodzenie 2023

Zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spokojnego Nowego 2024 Roku wszystkim miłośnikom żubrów życzy Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia      ... Czytaj dalej
Redakcja|28.11.2023

Wojciech Sobociński, ROGATE DUSZE – recenzja

Niepokorne olbrzymy Po ponad 20 latach szperania po licznych archiwach i wertowania setek stron dokumentów ukazała się książka podsumowująca ważną część wiedzy (często zupełnie nowej) dotyczącej akcji ratowania ostatnich żubrów. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki Wojciecha Sobocińskiego Rogate dusze. Recenzja Małgorzaty Kołodziejczyk ukazała się w październikowym Głosie Lasu:          ... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wpisy