Lasy dla żubra z Nadleśnictwem Dwukoły

SMŻ-EBFS|07.06.2023

W niedzielę 4 czerwca na terenie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Żubrów oraz z uczniami Technikum Leśnego z Iłowa-Osady przygotowali atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie związane było z budową kolejnej zagrody pokazowej  żubrów w Krajewie (Nadleśnictwo Dwukoły). Jej ukończenie jest jednym z kamieni milowych projektu „Kompleksowa ochrona żubra w Polsce”. 

Na najmłodszych czekały atrakcje w różnych leśnych strefach. Tematem przewodnim były przygotowania jednostki do przyjęcia żubrów w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Krajewie, starania Lasów Państwowych w zakresie czynnej ochrony przyrody oraz wyzwania przed jakimi stoją leśnicy przy przywracaniu do środowiska i ochronie gatunków zagrożonych.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano liczne konkursy i zabawy w postaci zabaw zręcznościowych, zgadywanek oraz rebusów. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyło się własnoręczne montowanie budek lęgowych przy asyście i instruktażu leśnika, oglądanie owadów pod mikroskopem oraz odgadywanie gatunków zwierząt po tropach zostawianych na piasku.

Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły skosztować produktów marki „Dobre z lasu” m. in. kiełbasy z dzika i lemoniady z żurawiny.

Dzieci miały możliwość pobudzenia zmysłów podążając ścieżką „bosa stopa”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i do zobaczenia za rok! 

 

zdj. Nadleśnictwo Dwukoły

Redakcja|03.09.2023

Konferencja naukowa 100 LAT RESTYTUCJI ŻUBRA – materiały konferencyjne

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów zaprasza Państwa na XX jubileuszową konferencję naukową 100 LAT RESTYTUCJI ŻUBRA Miejsce:  Sala AQUARIUS Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek koło Bochni Termin:    6 – 8 września 2023 Wszelkie informacje dotyczące konferencji dostępne są na dedykowanej stronie internetowej pod adresem: https://konferencja.smz.waw.pl/ Zapraszamy do zapoznania się z MATERIAŁAMI KONFERENCYJNYMI... Czytaj dalej
Redakcja|25.07.2023

Zaproszenie na XX MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ „100 LAT RESTYTUCJI ŻUBRA”

Od 6 do 8 września w Borku koło Bochni odbędzie się jubileuszowa bo XX Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. „100 lat restytucji żubra” organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. Wydarzenie objęte jest patronatem Ministra Klimatu i Środowiska oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Szczegóły konferencji znajdują się na dedykowane stronie internetowej: https://konferencja.smz.waw.pl/      ... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wpisy