Lasy dla żubra z Nadleśnictwem Dwukoły

Wanda Olech|07.06.2023

W niedzielę 4 czerwca na terenie Parku Miejskiego  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Żubrów oraz z uczniami Technikum Leśnego z Iłowa-Osady przygotowali atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie związane było z budową kolejnej zagrody pokazowej  żubrów w Krajewie (Nadleśnictwo Dwukoły). Jej ukończenie jest jednym z kamieni milowych projektu „Kompleksowa ochrona żubra w Polsce”. 

Na najmłodszych czekały atrakcje w różnych leśnych strefach. Tematem przewodnim były przygotowania jednostki do przyjęcia żubrów w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Krajewie, starania Lasów Państwowych w zakresie czynnej ochrony przyrody oraz wyzwania przed jakimi stoją leśnicy przy przywracaniu do środowiska i ochronie gatunków zagrożonych.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano liczne konkursy i zabawy w postaci zabaw zręcznościowych, zgadywanek oraz rebusów. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyło się własnoręczne montowanie budek lęgowych przy asyście i instruktażu leśnika, oglądanie owadów pod mikroskopem oraz odgadywanie gatunków zwierząt po tropach zostawianych na piasku.

Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły skosztować produktów marki „Dobre z lasu” m. in. kiełbasy z dzika i lemoniady z żurawiny.

Dzieci miały możliwość pobudzenia zmysłów podążając ścieżką „bosa stopa”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i do zobaczenia za rok! 

 

zdj. Nadleśnictwo Dwukoły

Redakcja|02.03.2025

Trzecia edycja konkursu Pomosty Przyszłości: Nagroda OPUS VIRIDIS dla Wandy Olech !!!

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala finałowa trzeciej edycji konkursu „Pomosty Przyszłości”, organizowanego przez Fundację Technotalenty. Wydarzenie wyróżnia podlaskich przedsiębiorców współpracujących z uczelniami oraz naukowców wdrażających innowacyjne rozwiązania w biznesie. Celem konkursu jest promocja współpracy na linii biznes-nauka, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego. Konkurs zyskał ogromną popularność, a w tegorocznej edycji... Czytaj dalej
Redakcja|26.02.2025

UROCZY NAJEŹDŹCY – jak jeden bizon i 200 nutrii mogą zaszkodzić rodzimej przyrodzie

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Pauliny Król, który ukazał się w Echach Leśnych – NR 4 (658) 2024 | ZIMA: ” Inwazyjne gatunki obce od XVII wieku przyczyniły się do wyginięcia prawie 40 proc. gatunków zwierząt na świecie, dla których przyczyna wyginięcia jest znana. Potrafią się świetnie adaptować do nowych siedlisk, przejmując nisze gatunkówCzytaj dalej

Zobacz wszystkie wpisy