Leśne Seminaria Naukowe dla mieszkańców Koszalina i okolic

Lidia Sternik-Stempkowska|06.10.2023

W dniach 21 i 22 września br. odbyła się seria spotkań ze społecznością lokalną pn. „Leśne Seminaria Naukowe dla mieszkańców Koszalina i okolic”. Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych odwiedziła Prezes stowarzyszenia Prof. Wand Olech wraz z trenerami prowadzącymi warsztaty w ramach projektu „Co kupować aby chronić bioróżnorodność. Wsparcie edukacji w kierunku proekologicznych postaw konsumenckich”, który od czerwca br. realizuje nasze stowarzyszenie. Oprócz uczniów szkół nasz zespół odwiedził także Bibliotekę Miejską w Koszalinie.

Celem projektu jest  podnoszenie świadomości społecznej na temat wpływu codziennych wyborów konsumenckich na różnorodność biologiczną, dobrostan zwierząt i zmiany klimatyczne oraz kształtowanie proekologicznych postaw w życiu codziennym a także wyposażenie nauczycieli i innych edukatorów w gotowe scenariusze do prowadzenia zajęć z osobami o szczególnych potrzebach.

Projekt ”Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku proekologicznych postaw konsumenckich” otrzymał  dofinasowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Skierowany jest do nauczycieli, edukatorów oraz opiekunów dzieci w szkole podstawowej (kl. IV-VIII).

W sumie w wydarzeniu uczestniczyło około 500 osób.

SMŻ-EBFS|17.06.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy wykonawcy usługi polegającej na wykonaniu platformy edukacyjnej. Opisem przedmiotu zapytania z niezbędnymi załącznikami – do pobrania Opis przedmiotu zapytania Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie do 1 lipca... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|14.06.2024

Dzień Otwarty w ZKP Sułkowice 2024

W dniu 12 czerwca 2024 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbył się kolejny Dzień Otwarty. Program Dnia Otwartego obejmował strefę edukacyjną, promocyjną, gier i zabaw ruchowych, a także strefę wypoczynku. Stowarzyszenie Miłośników Żubrów w tym roku  oprócz żubrowej edukacji, przygotowało informacje związane z nowym projektem edukacyjnym ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność –... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności