Nowy projekt edukacyjny Stowarzyszenia
Nowy projekt edukacyjny pt.:” .”Co kupować, aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku proekologicznych postaw konsumenckich”. Projekt dofinansowany jest z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Projekt skierowany jest do nauczycieli, edukatorów oraz opiekunów dzieci w szkole podstawowej (kl. IV-VIII). Grupą docelową jest ogół społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością, a zatem wszystkie materiały dostępne będą dla osób o szczególnych potrzebach.
Celem projektu jest podnoszenie świadomości społecznej na temat wpływu codziennych wyborów konsumenckich na różnorodność biologiczną, dobrostan zwierząt i zmiany klimatyczne oraz kształtowanie proekologicznych postaw w życiu codziennym a także wyposażenie nauczycieli i innych edukatorów w gotowe scenariusze do prowadzenia zajęć z osobami o szczególnych potrzebach.
Założeniem projektu jest edukacja poprzez organizację 16 warsztatów skierowanych do nauczycieli ze szkół integracyjnych, edukatorów przyrodniczych, przedstawicieli NGO’s, pracowników bibliotek publicznych i ośrodków kultury z całej Polski. Dodatkowo w projekcie zostaną opracowane materiały dydaktyczne, w formie e-learningu i podręcznika zawierającego scenariusze i konspekty zajęć (w formie e-booka i drukowanych). Materiały te będą nieodpłatnie udostępniane wszystkim zainteresowanym na stworzonej w ramach projektu platformie edukacyjnej. Tematyka projektu będzie dotyczyła ochrony bioróżnorodności ze szczególnym uwzględnieniem nowych kierunków ochrony przyrody oraz codziennie używanych produktów (żywność, kosmetyki, ubrania, meble, opakowania, pamiątki), procesu ich wytwarzania uwzględniającego ślad węglowy, rodzaju odpadów jakie powstają w procesie produkcyjnym oraz po ich zużyciu i innych elementów w różny sposób wpływających na środowisko.
Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.smz.waw.pl oraz na dedykowanej grupie na portalu Facebook o nazwie „Co kupować, aby chronić bioróżnorodność. Projekt SMŻ”.
Zachęcamy do śledzenia aktualności. Będziemy także wdzięczni za informację zwrotną odnośnie Państwa potencjalnego zainteresowania projektem na adres edukacja@smz.waw.pl lub bison@smz.waw.pl
Post powstał w ramach umowy nr 287/2023.Wn-50/EE-ee/D z dnia 01.06.2023 r. dofinansowanej ze środków NFOŚiGW. Za jego treść odpowiada Stowarzyszenie Miłośników Żubrów.
WYDARZENIA
Relacja z Dnia Żubra 2024
Relacja z Dni SGGW 2024
Zapraszamy na Dni SGGW 2024
Zapraszamy na webinar o bioróżnorodności
Leśne Seminaria Naukowe dla mieszkańców Koszalina i okolic 2023
Relacja z Dnia Żubra w Lutowiskach 2023
OGŁOSZENIA
Poszukujemy osób do promocji projektu
Poszukujemy wykonawców platformy edukacyjnej
Poszukujemy autora rozdziału o mleku
Poszukujemy autora rozdziału o zbożach
Poszukujemy recenzenta materiałów edukacyjnych
Poszukujemy autora rozdziału o rybach
Poszukujemy autora rozdziału o modzie
Poszukujemy autora rozdziałów o warzywach i owocach
Poszukujemy autora rozdziału o mięsie
Poszukujemy autora rozdziału o drewnie
Poszukujemy ilustratora
Poszukujemy autora rozdziałów o jajach i piórach
Poszukujemy realizatora webinarów z tłumaczeniem na PJM
Poszukujemy realizatora webinarów z tłumaczeniem na PJM
Poszukujemy eksperta od dostępności
Poszukujemy trenerów